İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuyabilmek İçin Yarışıyorlar

admin

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenecek olan İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın ön elemeleri büyük heyecan içinde geçiyor. İlkokul öğrencilerinin ön elemesinin ardından bugün de ilköğretim öğrencilerinin ön elemeleri yapıldı. Yarın lise öğrencileri arasında yapılacak ön elemenin ardından ilçe birincileri, il birincisi olmak için yarışacak.

92. YILI KUTLANIYOR

İstiklal Marşı’nın Kabul Edilişi’nin 92’inci yıldönümü etkinlikler kapsamında Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve liseler arasın düzenlenen İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın ön elemeleri Halk Eğitim Merkezi ek binasında yapılıyor. Büyük çekişmeye sahne olan yarışmalarda öğrenciler, Edirne merkez ilçe birincisi olabilmek için büyük uğraş veriyor.

İlkokul öğrencileri arasında yapılan ön elemenin ardından bugün de Edirne merkezde eğitim-öğretim veren 35 ortaokul öğrencisi, ilk üçe girebilmek için büyük uğraş verdi. Edirne’de görev yapan öğretmenlerden oluşan jüri ise dereceye giren öğrencileri belirlemekte epey zorlandı. İlkokul ve ortaokul öğrencileri arasında yapılan ön elemenin ardından yarın da lise öğrenciler arasında ön eleme yapılacak.

İlçeler arası dereceye girenler belirlendikten sonra öğrenciler, İstiklal Marşı’nın bütün kıtalarını ezbere okuyarak İstiklal Marşı’nın Kabulü haftasında İstiklal Marşı’nı okuyacak. İl genelinde yapılacak olan yarışmada ilk üçe giren öğrencilere de hediyeler verilecek.AW000321

 227 total views,  2 views today

Next Post

Kapıkule Ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında 5 Kaçak Göçmen Yakalandı

Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yapılan operasyonda 4’ü TIR dorsesinde, 1’i özel otomobilin tabanına yapılmış özel bölmede toplam 5 kaçak göçmen yakalandı. Türkiye’den Bulgaristan’a gitmek üzere Hamzabeyli gümrük sahasına gelen Bulgar uyruklu Y.H.S. idaresindeki Bulgaristan plakalı otomobil, risk kriterleri çerçevesinde X-ray taramasına sevk edildi. Yapılan X-ray taraması neticesinde aracın alt […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp