İstiklal ortaokulunda ödül töreni

admin

Edirne merkez İstiklal Ortaokulunda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içinde   çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan tarafından verildi. Ödül töreninde   konuşma yapan  Özcan, “sİzlerle birlikte böyle bir törende mutluluğunuzu paylaşmak benim için onur vesilesidir. İyi bir okul kültürü nasıl yapılmalı velisiyle öğrencisi ve öğretmeni ile bir arada olan ortak  hedeflere yönelmiş eğitimin niteliğini arttırmayı amaçlayan bir kurum kültürü olmalı bizim arzuladığımız budur.

İstiklal ortaokulunda ödül töreni (1)

 

 

 

 

 

 

 

OKUL MÜDÜRÜ ÇOK BAŞARILI

Okul müdürü çiçeği burnunda bir müdür 7 ay önce görevi kendisine bildirdik. Bu kadar kısa sürede gerek fiziki mekanı gerekse kültürel ve sosyal etkinlikleri  patlama yaptı diyebiliriz. Bu başarı buradaki ortak çalışmanın ürünüdür.  El ele verilerek kazanılmış bir başarıdır. Biz okullarımızı üç spor dalında Gençlik ve Spor il müdürlüğünün talepleri doğrultusunda katılın duyurusu yapmıştık fakat bizim İstiklal Ortaokulumuzun katılmadığı spor alanı yok her branşta katılmışlar. Bu spor dallarında da başarı kazanmışlar. İl düzeyinde değerleri olduğu gibi  bölgede de temsil hakkı kazanmışlar. Bu önemli başarı . Biz diğer konularda da örnek işbirliği yapıyoruz. Geçen yıl okul sporlarına en yüksek oranda katılan ilimiz Edirne. Bu tesadüfi değildir. Zira biz öğrencilerimizi farklı alanlara yönlendirme durumundayız. Öğrencilerini yeteneklerini belirlemek için bu  tür etkinlikler çok önemlidir” dedi.

İstiklal ortaokulunda ödül töreni (4)

 

 

 

 

 

 

 

AKADEMİK BAŞARI YANINDA SPORTİF BAŞARI DA GEREKLİ

İstiklal Ortaokul Müdürü Yakup Öz törende yaptığı konuşmada bu öğretim yılında okullarında sadece akademik başarı değil onun yanında sosyal, kültürel, spor ve sanatsal alanda da  birtakım faaliyetler yaptıklarını belirterek; “ bunlarda da başarılı olduğumuzu sanıyorum. Bu tür sosyal faaliyetler sadece okul anlamında bizlerin  gayreti ile gerçekleşmiyor. Bu yönde dışarıdan destek de gerekiyor.  Bu desteği bize Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Özcan ve ekibi sağladı. Kendisine  bu destekleri nedeniyle teşekkür ederim. İl genelinde yapılan yarışmalarda  okulumuz 4 il birinciliği bir ikinciliği ile 5 tane  il üçüncülüğümü bulunuyor. Bilindiği gibi ilimizi guruplarda temsil ediyoruz.

İstiklal ortaokulunda ödül töreni (3)

 

 

 

 

 

 

Bu gidiş gelişlerde gittiğimiz yerlerde konaklıyoruz. Bu imkan sağlandığı için İm Müdürümüze teşekkür ediyoruz, her zaman bizim yanımızda oldu. Müdürümüz de  yaptığı açıklamalarda   okullarda sadece  akademik başarı değil  sosyal ve kültürel anlamda  aşarının esas alınması uyarısında bulunmuştu. Biz de bu amaçla bu faaliyetlere katıldık Edirne geçen  yıl   okullar arasında sportif yarışmalarda  Edirne En öndeydi bu yıl da aynı başarı tekrarlanacak dedi .

Daha sonra  ödül alan öğrencilere ödülleri verildi.

İstiklal ortaokulunda ödül töreni (2)

 

 

 

 

 

 

 


İstiklal ortaokulunda ödül töreni (5)

 130 total views,  2 views today

Next Post

Şimşek; “Çalışmalarımızın Karşılığını Alamadık”

MHP Milletvekili adayı Dr Gürsel  Şimşek, seçim döneminde çok çalıştıklarını sokakta  her zaman halktan  büyük ilgi gördüğünü fakat bu ilginin sandığa yansımadığını belirterek; “ Edirne7de en çok beğeni kazanan  bir Milletvekili adayı olmama rağmen bu sevgiyi  sandığa yansıtamadık.               Edirne’de AKP oy kaybetti fakat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp