İtfaiye Araçları Tanıtıldı

admin

Edirne Belediyesince satın alınan üç itfaiye aracı ile kuka makinesi törenle hizmete girdi. Araçların tanıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Edirne’nin gelişen ve büyüyen bir kent olduğunu, Edirne’ye her gün yeni binaların yapıldığını bu binalar için on on beş kat imarlar verildiğini belirten Sedefçi konuşmasında daha sonra şunları kaydetti” Böyle yüksek katlı binalarda yangın olması halinde müdahale edecek takım olması gerekir. Biz de Edirne Belediye Başkanlığı olarak itfaiye filomuza üç yeni itfaiye aracı ilave ettik.

Bunlardan biri 45 metre merdiveni olan aracımızla 17 kat olan binalara hizmet yapma şansımız bulunuyor. Bunun dışında iki tane kılavuz aracı aldık. Böylece itfaiye olarak Trakya’nın en büyük itfaiye aracı filosunu sahip olduk. Bu arada bölgenin en yetenekli itfaiye gurubumuz var. Bugüne kadar yangın konusunda olumsuzluk yaşamadık. Yeni itfaiye araçlarımızla yangın olması anında daha seri müdahale etme şansına sahip olduk.  Diğer taraftan sel baskını ihtimali göz önünde bulundurularak, Bir Zodyak botu aldık. Bu konuda EDAK ile birlikte hareket ediyoruz. Su baskını halinde böylece önlem almış DURUMDAYIZ.

Kanalizasyon İçin Kuka Makinesi

Diğer taraftan Kanalizasyon ihtiyacımız için bir kuka makinesi aldık. İki kuka makinemiz vardı, biri büyük olduğu için dar yollara giremiyordu. Bu yeni makinemizle dar yollara girme imkânımız olacak.  Bundan böyle üç kuka makinesiyle halkımıza hizmet vereceğiz. Bu itfaiye ve kılavuz araçlarımıza 1,5 Lira para harcadık, Kuka makinesi için de 250 bin lira harcama yaptık Toplam 1 milyon 750 bin lira ile bu ihtiyaçlarımızı gidermiş olduk.

İyi günlerde kullanalım hayırlısı olsun diyorum” dediDSC_9613

 122 total views,  2 views today

Next Post

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İpsala’daki Seraları İnceledi

Edirne’nin Keşan ilçesi Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İpsala ilçesine bağlı Kumdere Köyü’nde bulunan bir serada incelemelerde bulundu. Dınkırcı, İpsala-Keşan Karayolu üzerinde, Tuncay Ören’e ait olan ve 8 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip olduğu bildirilen, topraksız perlitle marul yetiştirilen serada incelemelerde bulundu. Tesis ile ilgili olarak Bekir Dınkırcı’ya bilgi veren Ören, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp