İVANOV SİRK’İNE BÜYÜK İLGİ

admin

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde gösteriler yapan İvanov Sirki ,Edirne’de programlarınadevam ediyor.  Edirne’de gösterilerine devam eden Circus  İvanov gösterilerine özellikle gençler ve çocuklar ilgi gösteriyor.

İVANOV SİRK’İNE BÜYÜK İLGİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında Margi AVM  ile  ortaklaşa 15 gün  süresince Edirne’de bulunan  İvanov Sirki Kurban Bayramı süresince Edirnelilere gösterilerini sundu.  Bayram sonrası da gösterilerine devam eden  İvanov  Sirki  hafta sonu tatil günlerinde  iki gösteri  diğer günlerde ise  birer  seans  yapıyor. Seanslar Salı, Çarşamba,  Perşembe günleri  saat 19,30’da başlıyor. Cuma, Cumartesi, Pazar günleri ise bu saatlerin dışında saat 16.30 ve 19.30’da seans gerçekleşecek. Geleneksel gösteri sanatları ve modern gösterilerin sunulduğu İvanov  sirkinde;  denge gösterileri, Palyoçalar, sihirbazlar, ateşbazlar, madrabazlar, akrobatlar, Jimnastikçiler, ve çeşitli eğlenceli gösteriler sunuluyor.

İVANOV SİRK’İNE BÜYÜK İLGİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Şirketin  Türkiye Sorumlusu  Emekli Gemi inşaat Mühendisi  Azem Yılmaz  gösterilerden her yaşta insanın yararlanacağını  sirk gösterilerini izleyenlerin mutlu olarak evlerine döndüklerini  belirtti . Kendisinin de Edirneli olduğunu belirten Yılmaz 12 yıldan bu yana sirk organizasyonu düzenlediğini  Bulgar Sirki  Circus İvanov’un  3 ay devam edecek olan  Trakya turnesine Edirne’den başladığını söyledi.  Edirne’den sonra sırasıyla Keşan, Lüleburgaz, Muratlı, Tekirdağ, Çerkezköy, Çorlu, Kırklareli’nde gösteriler sunduktan sonra  turneyi tamamlayacak” dedi. Yoğun istek üzerine ve okulların talebi üzerine sirk’in  gösterisi  4 Ekim Pazar gününe uzatıldı.

İVANOV SİRK’İNE BÜYÜK İLGİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sirkteki gösterileri her yaşta insanın zevkle izlediğini belirten Yılmaz, sirkin her yaşın ilgisini çekecek nadir sanatlardan biri olduğunu kaydederek, “sirk bu özelliği ile toplumda birleştirici rol üstlenmektedir. Türkiye’ye özgü bir sirk kültürünün yaygınlaşması için çaba harcıyoruz” dedi.

Toplan iki saat devam eden sirk gösterilerinin fiyatı oturma düzenine göre 20-30 lira arasında değişiyor. Çocuklar ve öğrenciler için fiyat ise 15- 10 lira olarak uygulanıyor.Çok rahat bir oturma düzenine sahip sirk,bir seansta 400 kişiye gösteri sunuyor.Gösterileri sunan ekip Romen,Ukrayna, Polonya ve Bulgar sanatçılardan oluşuyor.

 

 148 total views,  2 views today

Next Post

Eğitim ordusu görevi başında

           Okullar açıldı, ilk ders zili çaldı. Ne güzeldir o okula ilk başlanılan günler. O gün geldiğinde sabaha kadar gözünüze uyku girmez. Okula giderken giyeceklerinizi okul araçlarınızı defalarca kontrol edersiniz.  Okulun yolunu tuttuğunuzda yüreğiniz güp güp atar.             İşte böyle heyecanın doruğa ulaştığı bir gündeyiz. Geleceğimizin güvencesi öğrencilerimiz ve onları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp