İyi Dersler Şoför Amca projesi devam ediyor

admin

DSC_3762

 

 

 

 

 

 

 

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolüyle gerçekleştirildi. Trafikte sorumluluk hareketi kapsamında 2014 yılında hayata geçirilen İyi dersler Şoför Amca Projesi taşımalı eğitim servis şoförleri ile bu servisleri kullanan öğrencileri trafik güvenliği konusunda bilgi ve duyarlılığını arttırmak amacıyla gerçekleşen bu proje ile ilgili olarak Jandarma Kıdemli Başçavuş Güven Güler bu projenin amacının öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına gidiş gelişinin sağlanmasının hedeflendiğini Uzman Jandarma arkadaşım Mustafa Aslan ile bu konuda tatbiki çalışmalar yaparak servis şoförlerini ve servis yolu ile okula giden öğrencileri bilgilendirdiklerini, bunda amacın trafik kurallarına uyarak öğrencilerin can güvenliklerini sağlamak olduğunu belirtti.

DSC_3769

 

 

 

 

 

 

 

 

İnönü İlk Okulu çok amaçlı salonunda yapılan İyi Dersler Şoför Amca Projesinin eğitimi konusunda açıklama yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Merter  iki yıldan bu yana  devam eden öğrencileri ve  servis şoförlerini bilinçlendirme projesi  iki yıldan  beri devam ediyor.

DSC_3757

 

 

 

 

 

 

 

Bu proje ile taşımalı eğitim yapan şoförlerimiz eğitimden geçiriliyor. Bu eğitimle trafik kurallarına uyulması hem de öğrencilerle iletişim konusunda kapasitenin arttırılması amaçlanmaktadır. Bu şoförlerimizin eğitimi sonuçlandı. Şu anda taşımalı eğitimdeki öğrencilerimizi eğitimi gerçekleştiriliyor. Taşımalı eğitim olmasa da trafiğin yoğun olduğu okullarda bu tür eğitimler gerçekleşti. İlimizde on okul bu proje kapsamına alındı. Bu eğitime katkı sağlayan Jandarma yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_3751

 

 148 total views,  2 views today

Next Post

Hayat Ağacım Projesi farkındalık etkinlikleri

              Trakya Kalkınma Ajansı’nın “2013 2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında “Kültür ve Turizmin Gelişmesine, Bölgenin Tanıtımına Yönelik Girişim ve İşbirliklerinin Geliştirilmesi” öncelik alanına giren “Hayat Ağacım” projesi farkındalık etkinliklerinin ilk etabı 23-26 Mart 2015 tarihleri arasında Edirne’de çeşitli okullarda öğrencilere verilen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp