Gün Boyunca İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ile, Edirne’ ve köylerini ziyaret eden İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Bundan böyle belge konuşacak” sloganıyla
gittiği her yeri Sosyal medya hesabından paylaştı. Demir ve Çakırlar Uzgaç Sulama Barajına giderek, Oradan yaptığı açıklamalarda “Uzgaç sulama barajını dahi çalıştıramayanların konuşmaya hakkı yoktur. Yarım kalan ve yapılamayan projeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Edirne köy değildi” ifadelerine yer verdi.

Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü Akıbeti Meçhul

Edirne’deki sel felaketleri ardından, su altında kalan tarihi köprülere alternatif olarak, 2013 yılında temeli atılarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından açılan ve eski bakan ve Edirne milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun adı verilen Karaağaç Köprüsünü ziyaret eden İl Başkanı Demir ve Milletvekili Çakırlar burada yaptığı açıklamada; “Bundan böyle belge konuşacak İçinde bir kuruşu olmayan ama ismi verilen Mehmet Müezzinoğlu köprüsü yarım kaldı akıbeti meçhul.! konuşmaya hakkınız yok.!
Yarım kalan ve yapılamayan projeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Edirne köy değildi” ifadelerine yer verdi.

“Gözlerine perde iner görmezler göremezler”

Ardından Sarayakpınar, Avarız, Ekmekçi köylerine giden yolun 3. km’de, yolun doğusunda, Piyade kışlasının (halen kapalı cezaevi olarak kullanılan bina) arkasında Tepebağlar mevkisinde Müşir Veysel Paşa zamanında bin yataklı olarak 1889 yılında inşa ettirilen Askeri Hastane’nin yerini ziyaret eden Demir ve Çakırlar; “Bundan böyle belge konuşacak Tarıhıne sahip çıkamayanların konuşmaya hakkı yoktur.
Kaderine terk edilen bu kıymetlerimizin nerde olduğunu bilirmişsiniz? Bilemezsiniz? Ama biz paylaşmaya devam edeceğiz.! Edirne köy değildi” paylaşımını yaptı.


Milletvekili Çakırlar ver İl Başkanı Demir daha sonra Edirne Köylerini ziyaret ederek köy halkı ile bir araya geldi. Burada açıklama yapan Demir; “Saraylardan siyaset yapmak kolay.
Biz halkın içinde halkla beraberiz.
Ayağının tozu İle Ankaradan gelen Edirne milletvekilimiz Orhan Çakırlar ile sahada olmaya devam ediyoruz.
Yıldırım mahallesi Uzgaç ve Ahi köyde vatandaşlarımızla sohpet.”dedi.