İYİ Parti İl Başkanı Mete Türkay’dan Kamuoyuna Açıklama

admin

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan Gürsel Şimşek’in, İYİ Parti İl Başkanı Mete Türkay ve bazı yöneticileri hakkında verdiği demeç hakkında kamuoyuna yazılı bir basın açıklaması yapan, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Mete Türkay, Sayın Gürsel Şimşek’in İYİ Partiden istifasına ilişkin basın açıklamasında şahsıma ve partililerime yönelik ağır ithamlarda bulunduğuna vakıf oldum. Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyen ve onun sözlerini felsefe kabul eden biri olarak, kendisine, Atamızın dönem dönem söylediği sözleri birbirine bağlayarak cevap vermek en doğrusu olacaktır.” dedi.

Türkay: “Kendisini şahsen çok tanımamakla birlikte Edirne’de siyasete çok emek vermiş biri olarak tanırım. Ancak açıklamaların ki bazı ibareleri talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Dünkü açıklamalarının ana nedeninin ise siyaseten verdiği emek ve uğraşlar sonucunda haklı şahsi beklentilerine karşılık alamamaktan kaynaklı olduğu ortadadır. Bununla birlikte bizlerinde herşeyi doğru yaptığımız iddiasında da değiliz. Ancakher ne sebeple olursa olsun Edirne’deki yapılan yanlışların muhatabının ve sorumlusunun şahsım olduğunu hem kendisine hem kamuoyuna birkez daha hatırlatırım.

Her ne kadar polemik yaratmak istemesem de bu iddia ve sözlere cevap verme zorunluluğum hasıl olmuş ve beklenmektedir.

Bu sebeple;

Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyen ve onun sözlerini felsefe kabul eden biri olarak, kendisine, Atamızın dönem dönem söylediği sözleri birbirine bağlayarak cevap vermek en doğrusu olacaktır.

Sayın Şimşek;

Her ne suretle olursa olsun, hizmet edenler milletten büyük mükafatlar bekliyorlarsa kesinlikle doğru bir harekette bulunmuş olmazlar. Milletten çok şey istememeliyiz.Hizmet edenler namus vazifelerini yerine getirmekten başka bir şey yapmamışlardır.Hiçbirzaman şahsi güceniklerimi birtakım menfi teşebbüslerle tatmine kalmak adiliğine tenezzül etmem. Bizim yüzümüz herzaman temiz ve pak idi ve herzaman temiz ve pak kalacaktır. Yüzü çirkin, vicdanı çirkinliklerle dolu olanlar, bizim vatanseverce, vicdanlıca ve namusluca hareketlerimizi küçük ve çirkin ihtirasları yüzünden, çirkin göstermeye kalkışanlarıdır.” Dedi.

 139 total views,  2 views today

Next Post

Davullar 2 Gün Sonra Çaldı

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin en önemli ritüellerinden biri olan Edirne Belediye Başkanı’nın belediye binasının önünde davul-zurna ile karşılanması Çorlu’da gerçekleşen feci tren kazası nedeniyle 2 gün sonra yapıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İki gündür de ölen vatandaşlarımıza saygı için yas tuttuk; davul zurnamızı çalmadık. Bugün Kırkpınar Yağı Güreşleri Festivali’miz kaldığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp