Jandarma’dan uygulamalı trafik eğitimi

admin

İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik ekibi tarafından Edirne Merkez Köylerinden Kemal Köy de öğrencilere yönelik bir trafik eğitimi gerçekleştirildi.

handarma kemalköy trafik eğitim (13)

Jandarma Trafik ekibi yetkilileri tarafından yapılan uygulamalı eğitim verildi. Öğrencilere cadde ve sokaklardan yürürken daima yaya kaldırımlarından daima sağ taraftan yürünmesi gerektiği belirtilerek, Kemalköy de bir yaya geçidi yapma gereği hissettiklerini söyleyerek şunları kaydetti; “ Bu sadece sizin güvenliğiniz içindir. Sizler okuldan çıkarken bu yaya geçidi kullanınız. Okul geçidinin anlamı , okula gidiş ve gelişlerde bu geçidi kullanmak zorundasınız.

handarma kemalköy trafik eğitim (23)

Bu arada sürücülerinde trafik işaretini uymalarını sağlıyoruz. Uyarı levhasını gören sürücüler okula yaklaştıklarını görecekler, araçlarının hızını azaltacaklar. Okulların bulunduğu yerlerde araçların azami hızı 30 kilometredir. Okul geçidine yaklaştıklarında gözleri öğrencileri arayacaktır. Yaya geçitlerinde geçiş üstünlüğü yayaların, yani öğrencilerindir. Yaya geçidinin anlamı budur. Yaya geçidine gelindiğinde kurallara uymayan sürücülere gerekli ceza verilecek.Okul yöneticilerinin beyanından veya kamera görüntülerinden sürücülerin yasa ihlallerini belirleyeceğiz. Daha sonra Jandarma Trafik ekibi yetkilileri tarafından öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi gerçekleştirildi.

handarma kemalköy trafik eğitim handarma kemalköy trafik eğitim (1) handarma kemalköy trafik eğitim (2)
handarma kemalköy trafik eğitim (8) handarma kemalköy trafik eğitim (9) handarma kemalköy trafik eğitim (10) handarma kemalköy trafik eğitim (11) handarma kemalköy trafik eğitim (12)
handarma kemalköy trafik eğitim (14) handarma kemalköy trafik eğitim (15) handarma kemalköy trafik eğitim (16) handarma kemalköy trafik eğitim (17) handarma kemalköy trafik eğitim (18) handarma kemalköy trafik eğitim (19) handarma kemalköy trafik eğitim (20) handarma kemalköy trafik eğitim (21) handarma kemalköy trafik eğitim (22)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

handarma kemalköy trafik eğitim (4)

handarma kemalköy trafik eğitim (6)

 

handarma kemalköy trafik eğitim (7)

 

handarma kemalköy trafik eğitim (5)

 

handarma kemalköy trafik eğitim (3)

 234 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE BELEDİYESİ’NDE HALK GÜNÜ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan göreve başladığı haftanın ilk Perşembe gününde “Halk Günü’nü” hayata geçirdi. Seçim sürecinde, projelerinin arasında her Perşembe günü saat 16:00’dan sonra tüm Edirnelilerin randevusuz olarak görüşeceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, ilk Perşembe sözünü tutarak Edirne Belediyesi’nin kapılarını gerçek sahiplerine açtı. İlk perşembeye Edirne halkının yoğun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp