Jandarma’dan vatandaşlara şeker ikramı

admin

Ramazan Bayramı nedeniyle Edirne il jandarma komutanlığına bağlı trafik timlerince sorumluluk alanında bulunan, karayollarında trafik denetimleri gerçekleştirildi.

Özellikle yurt dışından karayolu ile bayram tatili nedeniyle yoğun şekilde Kapıkule’ den yurda giriş yapan gurbetçilere yönelik bilgilendirme faaliyetinin yanında araç sürücülerine ve araçta bulunan yolculara trafik timlerince şeker ve kolonya ikram edilerek, dağılan dikkatlerinin toparlanması moral kazanmaları bu arada kısa süreli de olsa dinlenmeleri sağlandı.

Jandarma’dan vatandaşlara şeker ikramı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu durum ise vatandaşlarımızca takdirle karşılandı. Yetkililer bu denetimlerin aralıksız devam edeceği, bunda amacın yol kullanıcılarını cezalandırmak değil, Trafik kuralları ve güvenlik konusunda bilgilendirip, gerek şehir içi gerekse şehir dışı yollarda trafiğin düzenini ve akışkanlığını sağlamak. Güvenli bir trafik ortamı oluşturarak, trafik kazalarını önlemek ve sonucundaki ölüm, yaralanma ve maddi kayıpları azaltmak” olduğu uyarısında bulundular. Yapılan sıkı denetimler sonucunda Edirne İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında üzücü bir trafik kazasına rastlanmadı.

Jandarma’dan vatandaşlara şeker ikramı (1)

 149 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan, er meydanı’ndaki son hazırlıkları inceledi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin düzenleneceği Sarayiçi Er Meydanı’ndaki son hazırlıkları inceledi. Kırkpınar’la ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Gürkan, “Kırkpınar gibi bir dünya organizasyonuna 654 yıldır ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Edirne’de bu yıl üst üste iki bayramın yaşandığını dile getiren Edirne Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp