Kaçak Hafriyatlar Mercek Altında

admin

Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce, rasgele sağa sola dökülen hafriyat artıkları, hem ekonomik olarak hem de estetik olarak şehre zarar vermesi nedeniyle, kaçak hafriyatlar mercek altına alındı.

Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzce yapılan rutin kontroller de yol kenarlarına, boş arazilere rast gele kaçak döküm yapıldığı görülmüştür. Rast gele sağa, sola dökülen hafriyat atıkları hem ekonomik olarak hem de estetik olarak şehrimize zarar vermektedir.” denildi.

kaçak hafriyatlar (2)

Açıklamada, nüfus artışı, yaşam standardının yükselmesi, şehirleşme, tüketim maddelerinin çeşitlenmesi gibi nedenlerle atık maddeler giderek arttığı ve hızla yoğunluk kazanan inşaat sektörünün de ciddi bir atık yoğunluğunun oluşumunu da beraberinde getirdiği belirtildi.

Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada son olarak şunlar kaydedildi: “İnşaat sektörünün hızla gelişmesi,  çevre ve görüntü kirliliği problemlerini de beraberinde getirmiştir. İnşaat atıkları; konut, bina, köprü, yol ve benzeri alt ve üst yapıların yapımı esnasında ortaya çıkan atıklardır. Yıkıntı atıkları ise; konut, bina, köprü, yol ve benzeri alt ve üst yapıların tamiratı, tadilatı, yenilenmesi, yıkımı veya doğal bir afet sonucunda ortaya çıkan atıklardır. İnşaat sektörü hızlı ilerledikçe inşaattan çıkan atıklar toprak, su ve hava ortamlarının özellikleri etkilenmekte ve değiştirmektedir.

kaçak hafriyatlar

Hafriyat ve inşaat yıkımları sonucunda ortaya çıkan inşaat atıklarının çevre ve görüntü kirliliği yaratmaması için Edirne Merkez İlçe sınırları içerisinde hafriyat/yıkım çalışması yapan şahıs/şirketlerin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri ve Müdürlüğümüzün uygun görüşü doğrultusunda Belediyemize ait Hafriyat Depolama Sahasına Belediyemizden izin almış kamyonlar ile atmaları gerekmektedir.

Edirne sınırları içerisinde faaliyet gösteren hafriyat firmaları ve şahısların cezalı duruma düşmemeleri için, şehrimizin tarihi dokusuna zarar vermeden, Edirne halkının yaşam kalitesini bozmayacak şekilde faaliyetlerini sürdürmeleri ve duyarlı vatandaşlarımızın çevre/görüntü kirliliğini tespit etmeleri halinde 213 51 51 numaralı telefon numarasını arayarak ya da cevrekorumamd@edirne.bel.tr adresinden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz ile irtibata geçmeleri rica olunur.”

kaçak hafriyatlar (1) 

 216 total views,  2 views today

Next Post

Etso Yönetim Kurulu Başkanina Veda Ziyareti

Bulgaristan Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci,ETSO  Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’u makamında ziyaret etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesinde büyük katkıları bulunan ve her fırsatta  Edirneyi çok sevdiğini vurgulayan Filibe Başkonsolosu Cebeci, yeni bir göreve atanması nedeniyle Edirne Ticaret ve Sanayi  Odasına  veda ziyaretine bulundu. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp