Kadın Girişimciler toplantısı ETSO’da yapıldı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan yaptığı açıklamada Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ve koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, İl Kurul toplantısını Edirne,Uzunköprü, Keşan ve Kırklareli’nden gelen kadın girişimcilerin katılımıyla ETSO Meclis salonunda gerçekleştirdiğini belirterek şunları kaydetti, “

il-kadın-girişimviler-kurulu-edirne-cavit-duvan (1)

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda,TOBB tarafından belirlenen çalışma usül ve esasları çerçevesinde yürütülen faaliyetler bir slayt eşliğinde kadın girişimcilerin bilgisi ve görüşüne sunuldu.

il-kadın-girişimviler-kurulu-edirne

ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan yaptığı konuşmada, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin her daim Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyerek, kadın girişimcileri fedakarca ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Kadın girişimci sayısının ilimiz de ve ülkemizde artmasını istediklerini söyleyen Duvan: “ Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kadın girişimcilerin yaptığı her başarılı çalışmayı destekliyoruz, her zaman sizlerin yanınızdayız” mesajını verdi. İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan, 2008 yılında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin geleceğin Türkiye’sini yaratma hedefleri doğrultusunda yola çıktıklarını ve O günden beride toplumun temel taşı olan kadının Edirne ekonomisinde daha çok yer alması için durmadan çalıştıklarını söyledi.

il-kadın-girişimviler-kurulu-edirne (2)

Elmas Aslan: “Kadın Girişimciler Kurulu olarak biz gücümüzü Türkiye’nin gelişimi ve geleceğine duyduğumuz inançtan alıyoruz. Başarılı kadınlarımızın öykülerinden aldığımız ilhamın kentimizin tamamına yayılması için gayret gösteriyoruz. Çünkü yalnızca ülkemizde değil dünya da da ekonominin dengelerinin değiştiğinin bilincindeyiz. Hayatı birlikte paylaştığımız ülkemizde ekonominin zorluklarını paylaşmak amacını taşıyoruz. Atatürk’ün bize miras bıraktığı bilim ve akıl. Bunları kullanacağız. Türkiye’nin ekonomik büyümesinde biz kadınlar var olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmalarını ardından Elmas Aslan, İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin bir yıl içinde yaptığı genel faaliyetler ile ilgili slayt eşliğinde katılımcılara bilgi verdi.Toplantı sonunda kadın girişimciler yapılan faaliyetler ve önümüzdeki dönemde de yapılması gereken faaliyet ve projeler ile ilgili görüşlerini bildirdiler.

 27 total views,  2 views today

Next Post

İKİ BAŞKAN ŞANSINI MHP’DE ARIYOR

MHP İstanbul’da yapılan toplantıda belediye başkanlarını belirledi. Böylece diğer partilerden önce adaylarını netleştirip seçim startını verdi. MHP böylece seçime girecek adayları ile çalışmalarına hız kazanacak. Partilerce açıklanan belediye başkan adaylarına baktığımızda MHP iki ilçemizde seçime başka partilerden seçilen eski belediye başkanları ile giriyor. Lalapaşa Belediye Başkan adayı olan Bülent Şanişah […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp