KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ nedeniyle Edirneli kadınlar ellerinde “KADINA ŞİDDETE HAYIR” yazan pankart ve dövizlerle yürüyüp Kadına yapılan şiddeti protesto ettiler..

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı KADINA-YÖNELİK-ŞİDDETE-KARŞI-ULUSLARARASI-MÜCADELE-VE-DAYANIŞMA-GÜNÜ-edirne-3.jpg

Ellerinde Mor ve Siyah balonlarla yürüyen yüzlerce kadın Edirne Belediyesi önünde toplandı. Edirne Belediyesi önünden Kortej eşliğinde Saraçlar Caddesine yürüyen Kadınlar; “KADINA ŞİDDETE HAYIR”, “ÖLMEK İSTEMİYORUZ”, KADIN KATLİAMI İSYANIMIZDIR” sloganları attı. Ellerinde Mor ve Siyah Balonlarla düdük çalıp slogan atan yüzlerce Kadın Trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesine kadar yürüyüş yaptı. Burada açıklama yapan Hülya Bodur; ” Kadına yönelik işlenen her türlü şiddetin son bulmasını istiyoruz. Kadına yönelik şiddet bir insan hakları ihlalidir. Bu bir suçtur.”dedi. Konuşmanın ardından Kadınlar, “kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için” ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktı. Ardından Kadına Yönelik Şiddet temalı Tiyatro gösterisi oynandı.