Kahve “Arkadaşlarımın önerisi ile aday adayı oldum”

admin

İl Merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti  Milletvekili aday adaylığını açıklayan, Müjdat Kahve’nin basın toplantısına Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kervan, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Eski Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak İl ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları  ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan Kahve, Fatihin doğduğu şehirden selam olsun diyerek başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; “ Kadim medeniyetimizin büyük ve yüce değerlerini Yeni Türkiye’de tekrar hizmete sunmak için gece gündüz çalışacağız diyerek, yola çıkan Başbakanımız, Genel Başkanımız Prof. Dr.  Ahmet Davutoğlu’na mutlu şehir Edirne’mizden selam olsun. Allah üstlendiğimiz görevlerin hakkını da vermeyi bize nasip olsun diyen Kahve; “ Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na selam olsun. Hepinize selam olsun. 2001 yılında kurucusu olarak büyük AK PARTİ ailesinin temsilcisi olmaktan ve bugüne kadar da çeşitli görevlerde bulunmaktan onur duydum ve onur duyacağım. AK Partiye Edirne’de bir elin parmakları demeyeyim ama iki ve üç elin parmakları kadar arkadaşlarımızla kurarken ben de bu kutlu yolcuğun içinde yer aldım. Kurulduğu günden bugüne kadar gerek ülkemizde gerekse bölgemizde gerekse dünyamızda, hep mazlumun yanında yer alan kurulan ahlaksız dünya düzenini değiştirmek için gece gündüz çalışan, bu kutlu yolculuğun bir mensubu olmaktan gurur duydum. Niçin AK Partide siyaset, niçin aday adaylığı diye sorulduğunda, bugüne kadar bu kürsüde çok konuştum insanın kendisi ile ilgili konuşması çok zor oluyor. Hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. AK Parti kokuşmuş düzeni değiştirmek adına yola çıktı. Bu arada vesayet duvarlarını yıka yıka ilerledi.

müjdat kahve açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki kalabalık geleceğin partimiz eliyle şekillendiğini gösteriyor. Ben 2001 yılında bu partinin kurucusu olarak siyasi hayatıma başladım. O zaman iktidarda değildik o günlerde çok zorluklar çektik. Bugün büyük imkânlarla, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben 2002 seçimlerinde aday adayı oldum. İkinci sırada yer aldım. Bir milletvekili çıkarabildik. Daha sonra İl genel meclisine aday oldum. İki dönem İl Genel Meclis Başkanlığı yaptım. 2009 yılında İl Başkanlığına aday gösterildim ve seçildim. Edirne’de AK Partinin bütün kademelerinde görev yapmış biri olarak, öğrenim dönemi dışında yaşamımı Edirne’de geçirdim. Edirne’ ve ilçelerini çok iyi tanıyorum. Ankara’da bürokrasisini iyice öğrendim.

müjdat kahve açıklama (3)

 

 

 

 

 

 

 

MİLLİTVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI KOLAY VERİLECEK BİR KARAR DEĞİLDİR

30 Mart seçimlerinden sonra da il başkanı oldum. Milletvekili  aday adaylığı kolay verilecek bir karar değildir. Ben Milletvekili Aday Adayı olmak için tüm arkadaşlarımın fikirlerini aldım.Bu konuda oluşan görüş “ Kahve bugün Milletvekili aday adayı olmazsa ne zaman olacak” diye beni teşvik ettiler. Ben buradayım demeden de mesafe almak mümkün değil. Ben bu görevi bir makama  sahip olmak adına değil,  Edirne’ye hizmet adına talip oldum. Arkadaşlarımın talebi ile bu görevde ben de varım dedim. Partimiz bir kurallar partisidir. Milletvekilliği sıralaması bellidir sıralama nasıl olursa olsun, yeni Türkiye  ve yeni anayasa yapma yolunda gece gündüz çalışacağız. Başbakanımız ve Edirne’miz bizi tanıyor. Bizim bugüne kadarki yaşamımız belli. Bugüne kadar dostlarımızın yüzünü kara çıkarmadık. Bundan sonra da bize güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Mazlumların ülkemizdeki halkın mutluluğu için siyaset yapacağız. Partimiz her geçen gün büyüyor. Buradan seslenmek istiyorum. Bugüne kadar yılları AK parti ile kesişmemiş olanlar partimizin milletin huzurunu sağlamaktan başka hiçbir  amacı yoktur. Büyük Türkiye için dünya milletleri içinde  hak ettiği yeri almasının ötesinde hiçbir amacı yoktur. Edirnelilerin oylarına değil gönüllerine girmek için var gücümüzle çalışıp bu aileyi daha da büyüteceğiz. Durmak yok yola devam” dedi.

müjdat kahve açıklama (1)

 169 total views,  2 views today

Next Post

Bekleviç "Edirne’de iki seçmenden birinin oyunu almalıyız”

Tuna Bekleviç AK parti İl Merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile Edirne AK Parti milletvekili aday adaylığını açıkladı. Buradaki toplantıya bazı İl yöneticileri ve Merkez ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, köy muhtarları ile partililer katıldı. Toplantıda konuşan Bekleviç, toplantıya katılanlara hoş geldin demesinin ardından konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Benim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp