KAHVE: “Bakanımıza Parti Gözetmeksizin Sahip Çıkmalıyız”

admin

Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne İl Başkanı Avukat Müjdat Kahve, Sağlık Bakanlığı’na getirilen Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu sadece Edirne değil, Trakya olarak sahiplenmeleri gerektiğini söyledi.

Kahve, partisinin il başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenledi.  Toplantıya  merkez İlçe Başkanı ,Kadın Kolları  ve Gençlik kolları başkanı ile partililer katıldı  Kahve burada yaptığı konuşmada ,30 Ocak Çarşamba günü Edirne Valisi Hasan Duruer başkanlığında oluşturulacak bir heyetin Ankara’ya giderek Müezzinoğlu’na ‘Hayırlı olsun’ ziyareti düzenleyeceğini ifade ederek şunları kaydetti  “Bu ziyarete Edirne ve ilçelerindeki demokratik kitle örgüt temsilcileri katılacak.çevre illerden de katılımın olmasını bekliyoruz. Bu ziyarete   CHP’li Belediye başkanlarının da katılmasını isteriz” dedi.

ZİYARETTE GENİŞ KATILIM BEKLİYORUZ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na düzenlenecek ziyaretin siyasi bir organizasyon olmadığına vurgu yapan Kahve, “Edirne adına yapılacak bir organizasyonda biz de AK Parti olarak yer alacağız.

Bu organizasyona başta sivil toplum kuruluşları, işadamları ve yerel yöneticilerin de katılımını bekliyoruz” dedi. Müezzinoğlu’ndan birtakım taleplerde de bulunacakların ifade eden Kahve, şöyle konuştu:

‘HIZLI TREN PROJESİNİN ÖNE ÇEKİLMESİNİ TALEP EDECEĞİZ’

“Sayın bakanımıza düzenleyeceğimiz ziyarette kendisinden birtakım taleplerimiz olacak. Öncelikli olarak Edirne-İstanbul arası hızlı tren projesinin daha öne çekilmesini isteyeceğiz. Hastane ile ilgili isteklerimiz olacak. Köprülerin sorunları ve vakıfların Edirne’deki tarihi eserlerin onarımını hızlandırması konusunda daha fazla kaynak taleplerimiz olacak. Biz, siyasi beklenti olmaksızın Edirne’ye fayda sağlamanın yollarını arıyoruz. CHP’li Belediye başkanlarının da orada olmasını isteriz.”

 

BAKAN 1-2 ŞUBATTA TRAKYA TURUNA ÇIKACAK

Kahve ayrıca Müezzinoğlu’nun 1-2 Şubat tarihleri arasında Trakya turuna çıkacağını Edirne’den Ankaraya yapılacak geniş katılımlı   destek gezisinin  Bakana  moral vereceğini  bu organizasyonun   bir parti  kanalıyla yapılmadığına dikkat çeken  kahve” Bizler geçmişten ders alarak bölge milliyetçiliği yapmak zorundayız.  Siyasi ayrımı yapmaksızın  bölgemizin sorunlarını sahiplenmek zorundayız” diyen Kahve  Köylerdeki sağlık merkezlerinin  yeniden açılması konusunu bakana ileteceklerini ,daha sonra yapacakları görüşmelerde Bakana daha kapsamlı  ve projeli öneri sunacaklarını kaydetti.  DSC_9374

 266 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Duruer Milli Eğitim Projelerini Açıkladı

Edirne Valisi  Hasan Duruer Polis Bahçesinde  düzenlediği toplantıda  Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen  projeler konusunda açıklamalarda bulundu. Toplantıya Edirne Valisi Duruer,  Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,  Emniyet  Müdürü  Cemil Ceylan, basın Yayın  Enformasyon  İl Müdürü Fikret Dişlioğlu katıldı.  Toplantıda Edirne Valiliğinin  katkıları ile gerçekleşen  Edirne’yi tanıtım filmi  gösterimi sunuldu. Yapımcılığını  Kadriye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp