KAHVE “Bu Saldırıyı Yapanlar Edirneli Olamaz”

admin

Ak parti İl Başkanı Müjdat Kahve parti merkezine yapılan saldırı ile ilgili olarak İl Binasında bir basın toplantısı düzenledi. Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman, Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik, Parti il ve merkez ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Partililerin siyah kurdele takarak katıldıkları toplantıda konuşan Kahve şunları kaydetti” Cumartesi günü şehrimizde gerçekleşen protesto  gösterilerini  amacından saptırarak AK Parti  Edirne İl Başkanlığı  binasının giriş  kapısını kırarak içerde cam  çerçeveleri  kırıp parti binasında çalışmakta olan  başta kadın kolları  başkanımız olmak üzere personel ve partililere  saldırıp  diğer yandan  dışarıdan binamıza taş atarak zarar verilmesi  olayını şiddetle  ve nefretle kınıyoruz.

Parti personeli ve içeride bulunanlar saldırganlardan kendilerini odaya kilitleyerek kurtarmışlardır. Saldırganlar başkanlık odasının kapısını da kırmaya çalışmışlardır.

BZ BU SALDIRIYA ALET OLANLARI BİLİYORUZ

Biz bu saldırıyı yapanları ve onların arkasındaki güçleri çok iyi biliyoruz. Bunlar TV kanallarında  mikrofonu kapatmayı unutup, Keşke birkaç kişi ölseydi,Çok güzel olurdu.

Diye gözü dönmüş vatan ve millet düşmanlarının piyonu olan zavallılardır. Bunlar Edirne insanı değildir.

Edirnelilik ruhunu taşımayan bu art niyetlilere karşı Edirneli hemşerilerimizi bir kez daha dikkatli olmaya  davet ediyoruz. Bizim demokratik bir hak olarak gerçekleştirilen protesto yürüyüşüne karşı  diyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Ancak iyi niyetle toplanan kalabalıkları  yönlendirmeye çalışarak, ideolojik emeller doğrultusunda  saldırganlık yapan,  taş atan  bir avuç kendini bilmezin  Edirne halkını temsi etmediğini çok işi biliyoruz.

Siyasi partiler demokrasimizin vazgeçilmez unsurudur. AK Parti milletten aldığı yetkiyle 11 yıldır millete ve ülkeye hizmet eden bir partidir. Milletten aldığımız yetkiyi başka hiç kimseye de teslim etmez, millet bu yetkiyi sandık önüne geldiğinde dilediğine verir.

BİZİM AMACIMIZ MİLLETE HİZMETTİR

AK Partililer olarak bizim siyaset yapmaktan tek bir muradımız vardır, milletimize hizmet etmek. Amacımız milletimizin yaşam kalitesini arttırmak, ülkemizi dünyada daha saygın ve güçlü bir ülke haline getirmektir. Yerelde de Edirne’mizi hak ettiği hizmetlere kavuşturmak, ihtiyacı olan yatırımların  Edirne’ye gelmesine vesile olmaktır.

Sade üyesinden Genel Başkanına kadar Ak parti ailesinin bütün mensuplarının ve AK Partiye oy veren bütün vatandaşlarımızın  bütün çabası ve beklentisi insanlarımızın daha mutlu  daha huzurlu ve güvenli olmasıdır Bu tür alçakça saldırılar bizi  millete hizmet yolundan döndüreceklerini sanan zavallılar boşuna heveslenmesinler. Bugün dünden  daha güçlü ve azimliyiz. Siyasi partiler gücünü milletten alır. Milletimiz bize yetki verdikçe biz de milletimize hizmeti sürdüreceğiz.

Bizi  bu saldırılar kadar  ve belki de  ondan daha fazla üzen,yapılan  bu çirkin saldırılardan siyasi rant elde etmek isteyenlerdir. Ne CHP, ne de MHP’den  şu ana kadar bir geçmiş olsun  dileği almadık. Hakkını yemeyelim, o gece geç saatlerde  CHP Milletvekili  Recep Gürkan telefonla arayarak, partiye yapılan saldırıyı kınadığını  lütfen söyledikten sonra,  saldırıyı gerçekleştiren  suçluların  gözaltından  serbest bırakılması için  harcadığı çabaları anlatarak, neredeyse bu konuda  bizden de yardım istedi.  Maalesef  bu çabayı  Baro Başkanının da  gösterdiğini  biliyoruz. Edirne’yi Edirne’de yaşayanları seviyoruz. Parti binamıza girip cam çerçeve indiren  ve çalışanlarımıza saldıran,dışarıdan binamızı  taşlayan  partimize  ve Genel Başkanımıza en ağır hakaretlerde bulunan bu marjinal  gurubun üyelerini çok iyi tanıyor ve biliyoruz. Bunların Edirnelilikle ilgisinin olmadığını ve Edirne ruhuna  sahip kişiler olmadıklarını gayet iyi  biliyoruz. Biz onları Edirneli saymıyoruz Çünkü Edirne insanı  bu tür  saldırıların içinde olmaz ve olamaz. Edirneli hemşerilerimizi   de  toplanan  kalabalıkları  kimlerin nereye  yönlendirmek istediğini  bir kez daha irdelemeye ve araştırmaya  davet ediyoruz. Bir daha benzeri  çirkinliklerin  yaşanmaması için  sorumluluk ve yetki sahibi herkesi  göreve davet ediyoruz” dedi DSC_6135

 186 total views,  2 views today

Next Post

Halka Doğru Söylensin

Günümüzde iletişim araçlarının hızla gelişmesi nedeniyle ülkemizde ve dünyada gelişen olayların ve sorunların halktan gizlenmesi mümkün olmuyor. Bırakınız ülkemizin içinde bir olayı dünyanın hangi köşesinde olursa olsun haberleşme ağı ile dünyanın dört bir yanına anında ulaşıyor. Ülkemizde son yaşanan olayların altında böyle bir gizleme, olayları görmeyip, yok saymadan kaynaklandığı görüşü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp