Kahve Engelliler Derneğini Ziyaret Etti

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve Ayşekadın semtinde bulunan Bedensel Engellileri  ve Ailelerin  torumu ve Yardımlaşma derneğini ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve  Bedensel Engelliler lokalini ziyaretinde yaptığı açıklamada  parti olarak her zaman Engelli vatandaşların sorunları ile yakından ilgilendiklerini bu amaçla partilerinde bir birim oluşturduklarını belirtti. Engelliler derneğinin çalışmalarını yakından izlediklerini  belirten Kahve, Daha önceleri buraya daha sık geldiğini, eski başkan zamanında bu lokali ziyarette bulunduğunu belirtti.  Toplumun engellilerle iç içe yaşamaya alışması gerektiğini engellilerin bugüne kadar yok sayıldığını  vurgulayan Kahve, bu konuda eksikliklerin olması halinde giderileceğini belirterek, gecikmiş de olsa bu ziyareti gerçekleştirmekten mutlu olduğunu engelliler sorununun siyaset üstü bir sorun olarak ele alınması gereğini derneğin yer sorunu konusunun ne aşamada olduğunu bilmediğini.İlden bir sağlık Bakanının olması ile Engellilerin  sorunlarının daha çabuk  çözülebileceğini vurguladı.

DSC_0804

Daha sonra söz alan Dernek Başkanı Dilek Öner Kaynak AK Parti Özürlüler Koordinasyonu Başkanından her zaman gerekli desteği aldıklarını belirterek sorunlarını şöyle dile getirdi: “burada sadece engelliler yok onların aileleri ve dernek üyeleri sorunların çözümü için canla başla çalışıyorlar. Dilerim Ak Parti yöneticileri bizim sorunlarımıza Gazi amcamız kadar duyarlı olsunlar. Bize destek için geç kalınmış değildir.Bizim maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var.Gelirimiz yok giderlerimiz çok. Üyelerden aidatları tahsil edemediklerini Edirne Valimizden Hasan Duruer’den  çok destek görüyoruz.biz derneğimizin hakları ile ilgili dergi çıkaracağız bunu maddi nedenlerle çıkaramıyoruz.reklam bulamıyoruz. Bir üyemizin cihaza ihtiyacı var onu alamıyoruz. Güzel şeyler yapmak istiyoruz fakat imkânlarımız kısıtlı” dedi

İl Başkanı Kahve Engelliler Derneğinin çıkaracağı dergi için gerekli olan 3500 liranın 2 bin lirasını karşılayacağını ifade etti.

 172 total views,  2 views today

Next Post

Döner Kavşak Çalışması Son Aşamada

Edirne merkez Şükrü Paşa Mahallesinde Şükrüpaşa Caddesi  ile Şehit Cem-Dilay Kerman Caddesi ve  Mithat Vardar Caddesi ile Turan Dursun caddelerinin kesiştiği  noktada yapılması kararlaştırılan döner kavşak çalışmaları devam ediyor. Bir süre önce Bahai Mezarlığı  yanındaki dört yol kavşağında Şükrü Paşa Mahalle halkı tarafından, toplanan imzalar ile trafik açısından tehlike yaratan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp