KAHVE “GÖREVDEN ALINDIYSA CİDDİ BİR DURUM OLMALI”

admin

        Edirne Ak Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, Kızılay Edirne Şube Başkanı Metin Kıray’ın görevden alınmasıyla ilgili olarak, “Eğer görevden alındıysa müfettişlerin ellerinde ciddi bir şeyler olması lazım” dedi.
İl Başkanı Kahve Metin Kıray’ın görevden alındığını bilmediğini belirterek, “Sadece sabah kendisi beni arayarak müfettişlerin geldiğini bana iletti. Görevden alındığını şimdi sizlerden öğreniyorum” dedi. Uzun yıllardan beri görev yapan Metin Kıray’ın şimdi neden siyaset karıştığını iddia ettiğini, AK Parti’yi sorumlu tuttuğunu anlamadığını belirten Kahve, “Ben detaylarını bilemiyorum, görevden almayla ilgili olarak müfettişlerin ellerinde ciddi bir şeyler olması lazım” dedi. Kahve şunları söyledi:
BİRİNİN BAŞINA BİR İŞ GELDİĞİNDE AK PARTİ’Yİ SORUMLU TUTUYOR”
“Yönetimin görevden alınması için bir usulsüzlüğü, bir yanlışı söz konusu olduğu nasıl bir kararla görevden alındığını bilmiyorum. Biz bunlara alıştık artık, birinin başına bir, iş geldiği zaman AK Parti’yi sorumlu tutulmasına alıştık.

Ak Parti 11 yıldan beri iktidarda bu sürenin tamamında Kızılay Edirne Şubesi başkanıydı. Dolayısıyla AK Parti ile ilişkilendirilecek bir durum olsa 11 yıldan beri müdahale edilirdi.

Dolayısıyla Kızılay gibi bir kurumu asla siyasallaştırmamak gerektiğini oranın fakir fukaraya ihtiyacı olana yardım olan bir kuruluş olduğunu göz ardı etmeden siyaset üstü bir kurum olduğunu göz önünde bulundurmalıyız.

Lütfen bu kurumlara siyaseti sokmayalım, biz AK Parti olarak 11 yıllık hükümetimiz döneminde özellikle bu tip kurumlarla ilgili olarak hassasiyetimizi koruduk. Kızılay gibi kurumların siyaset karıştırmamaya bundan sonra da devam ettireceğiz.”
Kahve sın olarak, “Bir yanlış yoksa hukuk bu konuda amirdir, gereken kararı da verir diye düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı. AW000711

 181 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Kızılay Yönetimi Görevden Alındı

Kızılay Edirne Şube Başkanı Metin Kıray”25 yıldır bu görevdeyim  kurum adına yaptığımız hizmetler ortada. Ben hizmetleri nedeniyle madalya alan tek Kızılay yöneticisiyim. Bu görevden alınmada Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun etkisi vardır. Böyle girişiminin olduğunu biliyorum.  Bu konuda önümüzdeki günlerde daha kapsamlı açıklama yapacağım” dedi. Konu ile ilgili olarak  basın toplantısı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp