KAHVE “İSTİKLAL MARŞI DIŞINDA AYAĞA KALKACAK MARŞ YOK”

admin

AW000365     AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve “Kırkpınar’da Bakanlarımız bayrak geçerken ayağı kalkarak selamladılar ve sonra oturdular,doğrusu budur. Biz tek bir marşta ayağa kalkarız, o da İstiklal Marşı’dır. Kırkpınar Marşı  Kırkpınar alanında  onuncu yıl marşından daha önem taşır ” dedi.

AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, İl binasında yaptığı toplantıda, gündemindeki konuları değerlendirdi. Kırkpınar Haftasında  400 yataklı hastanenin temelinin atıldığını,Pazar günü de karaağaç semtindeki vatandaşlarımızın uzun yıllar arzuladığ köprünün temeli atılacaktır. Onuncu yıl marşının 10-15 yıl öncesine kadar milleti  ortak olarak heyecanlandığı bir marş olduğunu belirtti.Bugün bu özelliğinin kalmadığını söyledi.

ULUSALCILAR DARBECİLER KENDİLERİNİ BU MARŞLA İFADE ETTİ

Kahve, “Özellikle 28 Şubat sürecinden sonra Onun Yıl Marşı’nın sanki İstiklal Marşı yerine geçen bir marş haline getirtilmesi, İstiklal Marşı’nı hatta kenara koyup bir ikame marş olarak arz edilmesini, bununla psikolojik baskı oluşturulmaya çalışılmasını, ulusalcılar, darbeciler gibi nitelendirdiğimiz kesimlerin bu marşla kendilerini ifade etmelerinden, rahatsız olduğumu ifade etmek isterim. Bir dönemler dağ başını duman almış marşımız vardı bizim. O ne hikmetse gündemden düştü, Onuncu yıl marşının sözlerini dile getirdiğimizde bunları kim yerine getiriyor. ‘Demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan’, demir ağlarla, hızlı trenlerle yurdu kim donatıyor, ona da bir bakmak lazım. Bu işler sadece marş söylemekle olmuyor” dedi.

“AK PARTİLİLERİN KATILDIĞI ORTAMDA BİRİLERİ BUNU YAPIYOR”
İl Başkanı Kahve, “Birileri yapılması zorunlu olmayan bir hareketi, kalabalıklar istediği için, yapa yapa bu hale geldik. Yani bunun arkasında özel şeylerde aramamalı, orada birilerinin söylemeye çalıştığı şey buydu işte.

Kırkpınar alanının dolduran 30  bin kişinin duygularıyla oradaki bakanlarımız üzerinde de bir psikolojik hava oluşturularak, onların da bu tempoya ayak uydurması amaçlandı. Özellikle 28 Şubat’tan sonra maalesef hükümet ve hükümet temsilcilerimizin katıldığı, AK partililerin katıldığı ortamda birileri bunu yapıyor. Biz de buna fırsat vermiyoruz. Hiç kimse canı istedi diye yada belli bir görüşe ayağa kalkıp alkış tutturmak durumunda değildir.

KARAAĞAÇ OTOBAN BAĞLANTILI YOL

Sayın bakanlarımız da şahsım da, yani orada 30 bin kişi ayağa kalktı, kalkabilir. Olaya bir kayıp kazanç olarak değil. Olayın, doğruluğu yanlışlığı, fazlalığı eksikliği tartışılabilir; ama bakanlarımızın onuncu yıl marşı söylenirken, ayağa kalkmaması bir suç unsuru mu? Bir yasa çiğnememi var? Herkes kalktı, onlar da kalksın. Kalkabilirlerdi, kalkmamayı tercih ettiler” şeklinde yorumladı. Kahve” Pazar günü, hem Ulaştırma Bakanımız hem de Sağlık Bakanımızın katılımı ile Meriç nehri üzerinden Karaağaç’tan Edirne Otoban bağlantılı köprünün temel atma töreni yapılacaktır. .Bu konuda teknik bilgi aldım projenin üç yıllık  süresi var. Para ödemede sorun olmadığı zaman iki yılda bitirilecek. 2015 yılında bu köprümüze kavuşacağız. Karaağaçlıların ve Edirne’de herkesin ortak hayali olan köprüye kavuşmuş olacaktır. Bu köprü yol ile birlikte 5.6 KM uzunluğunda olacak.  Meriç Nehri  üzerinde köprü 1200 metrelik köprü yapılacak.”dedi

 

 211 total views,  2 views today

Next Post

İKİ BAKAN HAFTA SONU EDİRNE’DE

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım temel atmak ve iftar yemeklerine katılmak için Edirne’ye geliyor.  Binali Yıldırım saat 14.30’da Edirne Valisi Hasan Uluer’i ziyaret edecek. Müezzinoğlu saat 15.00-16.00 arasında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.  Her iki bakan saat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp