Kahve Kültürü açıldı

admin

Edirne’nin değerli işadamlarından Ahmet Gürübüz’ün işletmeciliğini yaptığı Kahve KültürüTalatpaşa Asflatı (Bulgaristan Konsolosluğu yanı) No:144’te hizmete girdi.

Önceki gün düzenlenen açılış törenine Ünlü ses sanatçısı Murat Seçkin,  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım, Halk Eğitim Müdürü Recep Kozan, STK Temsilcileri, ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Edirne’de bir dizi konser görüşmeleri için bulunan Ses Sanatçısı Murat Seçkin de Kahve Kültürü’nün açılış törenine katılarak işletme sahibi Ahmet Gürbüz’e kendi albümünü hediye ederek, tebrik etti.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne’nin değerli girişimcileri olan Kadir Çakay ve Ahmet Gürbüz’ü, iki değerli işadamımızı tebrik ediyorum. İlimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Davetlilere müzik eşliğinde çeşitli ikramlarda bulunuldu.  Edirne’ye başta Eğitim sektörü olmak üzere inşaat sektöründe de büyük yatırımlar yapan ilimizin saygın işadamlarından Ahmet Gürbüz açılış töreninde gazetemize yaptığı açıklamada, Serhad şehri Edirne’de, tarihi bir kentte olmak, buraya yatırım yapmak büyük bir onurdur. Biz bugün bunun sevincini yaşıyoruz. İşletmemiz ilimize hayırlı, uğurlu olsun inşallah. gerçekten yorucu, stresli bir yaşam sürdürüyoruz. Bunları bir nebze de olsa rahatlamak anlamında, bir de eğitimden de geldiğimizden dolayı psikologlarımızdan aldığımız veriler, inşaat alanında da olmamız dolayısıyla, mimarlarımız ve mühendislerimizden aldığımız bilgi ve önerileri harmanlayarak halkımızın biraz olsun rahat bir ortamda streslerini atmalarını sağlamak için keyif alabilecekleri, eşiyle, çocuklarıyla, dostlarıyla günün yorgunluğunu atarak geçirebilecekleri bir ortam hazırlamaya çalıştık.Tüm halkımıza, müşterilerimize, eş dost ve yakınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kahve Kültürü’nün ürün yelpazesi hakkında bilgi veren işletme müdürü Mehmet Serdar Doğan gazetemize yaptığı açıklamada, Kahve Kültürü olarak öncelikli hedeflerinin Edirne halkına yakışan hizmeti vermek olduğuna vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti, “Bu sektörde kahve dediğimiz zaman artık yeni nesil kahve ile birlikte çeşit çok fazla arttı. Dünyanın birçok yerinden getirdiğimiz özel kahve çekirdekleri ile müşterilerimize, Espresso Kahveler bazlı kahveler olmak üzere, aynı zamanda Türk kahvesi çeşitlerimizi de sunuyoruz. Dünya kahvesi dediğimiz zaman çekirdeğin en değerli olduğu noktalardan başlanmak gerekirse özellikle Guatemala, Ethiopia ve Santos çekirdekleri işletmemizde müşterilerimize sunulmak üzere hazır bulunmaktadır. Türk kahvesi dediğimiz zaman da standartların dışına çıkarak, sadece bildiğimiz Türk kahvesinde ziyade, aromalı çeşitlerini sunuyoruz. Genç jenerasyona hitap etmek üzere menümüzde latte, Americano, Cappucino gibi çeşitlerimiz mevcut. Bunlar genç nesle çok daha fazla hitap ediyor.

Genel bir alışkanlık var, Kahve dediğimiz zaman sadece sıcak içileceğini zannediyoruz. Ama aslında kahvenin soğuk olarak sunumu da yeni nesil tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Özellikle Frappe konusunda yeni neslin tadım olarak ta çok değer veriyor. Bu konuda da iddialıyız. İşletmemizin çalışanları Alanında tecrübeli ve başarılı olan arkadaşlardan oluşmaktadır. İşletmemize gelecek olan misafirlerimizin bizim gözümüzde değeri çok yüksek. Onlara en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. İşletmemizde sadece kahve yok. Özellikle yiyecek menüsünde Dünya mutfağından örnekler de sunuyoruz. Dünya Kültüründe önemli bir yeri olan Makarna çeşitlerinden El Pesto, Bolognesea, Al’fredo, El Curry ve bunların yanında tavuklu ve bonfileli makarnalarımız mevcut. Et menümüzde ise şeflerimizin hazırladığı özel burgerlerimizi müşterilerimize sunacağız. Özellikle bayanların tercihi olan salata artık bir kültür olmaya başladı. Salatanın da yaklaşık olarak 10 çeşidi müşterilerimizin hizmetinde olacak. Dünya mutfağının baharat kültürü ve Türk mutfağının baharat kültürünü birleştirerek etlerimizi özel soslarla beraber sunuyoruz. Tatlı dediğimiz zaman ise, özellikle şeflerimizin hazırladığı Tiramusu, Trileçe ve krokanlı pasta çeşitlerimiz menümüzün yıldızları arasındadır. Müşterilerimizi menümüzün zenginliğinden faydalanmaya ve tatmaya davet ediyoruz.” dedi.

 721 total views,  6 views today

Next Post

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Kitap Fuarını Ziyaret etti

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla bir araya getirmek için düzenlenen “Edirne 5. Kitap Fuarı” Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen törenle açıldı. Başta Edirne olmak üzere ilçe ve çevre bölgelerden de büyük katılımın sağlandığı Fuara, 657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin eşiyle birlikte katıldı.  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp