Kahve Kültürü Cuma Günü Açılıyor

admin

Edirne’nin değerli işadamlarından Ahmet Gürübüz’ün işletmeciliğini yaptığı Kahve Kültürü’nün 06 Ekim 2017 Cuma günü Talatpaşa Asflatı (Bulgaristan Konsolosluğu yanı) No:144’te açılışı yapılacak.

Ediren’ye başta Eğitim sektörü olmak üzere inşaat sektöründe de büyük yatırımlar yapan ilimizin saygın işadamlarından Ahmet Gürbüz gazetemize yaptığı açıklamada, İlimizde gerçekten yorucu, stresli bir yaşam sürdürüyoruz. Bunları bir nebze de olsa rahatlamak anlamında, bir de eğitimden de geldiğimizden dolayı psikologlarımızdan aldığımız veriler, inşaat alanında da olmamız dolayısıyla, mimarlarımız ve mühendislerimizden aldığımız bilgi ve önerileri harmanlayarak halkımızın biraz olsun rahat bir ortamda streslerini atmalarını sağlamak için keyif alabilecekleri, eşiyle, çocuklarıyla, dostlarıyla günün yorgunluğunu atarak geçirebilecekleri bir ortam hazırlamaya çalıştık. 06 Ekim Cuma günü saat 15.00’te yapacağımız açılış törenimize tüm eş, dost ve değerli halkımızı bekliyoruz.” dedi.

Kahve Kültürü’nün ürün yelpazesi hakkında bilgi veren işletme müdürü Mehmet Serdar Doğan gazetemize yaptığı açıklamada, Kahve Kültürü olarak öncelikli hedeflerinin Edirne halkına yakışan hizmeti vermek olduğuna vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti, “Bu sektörde kahve dediğimiz zaman artık yeni nesil kahve ile birlikte çeşit çok fazla arttı.

Dünyanın birçok yerinden getirdiğimiz özel kahve çekirdekleri ile müşterilerimize, Espresso Kahveler bazlı kahveler olmak üzere, aynı zamanda Türk kahvesi çeşitlerimizi de sunuyoruz. Dünya kahvesi dediğimiz zaman çekirdeğin en değerli olduğu noktalardan başlanmak gerekirse özellikle Guatemala, Ethiopia ve Santos çekirdekleri işletmemizde müşterilerimize sunulmak üzere hazır bulunmaktadır.

Türk kahvesi dediğimiz zaman da standartların dışına çıkarak, sadece bildiğimiz Türk kahvesinde ziyade, aromalı çeşitlerini sunuyoruz. Genç jenerasyona hitap etmek üzere menümüzde latte, Americano, Cappucino gibi çeşitlerimiz mevcut. Bunlar genç nesle çok daha fazla hitap ediyor. Genel bir alışkanlık var, Kahve dediğimiz zaman sadece sıcak içileceğini zannediyoruz. Ama aslında kahvenin soğuk olarak sunumu da yeni nesil tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Özellikle Frappe konusunda yeni neslin tadım olarak ta çok değer veriyor. Bu konuda da iddialıyız. İşletmemizin çalışanları Alanında tecrübeli ve başarılı olan arkadaşlardan oluşmaktadır. İşletmemize gelecek olan misafirlerimizin bizim gözümüzde değeri çok yüksek. Onlara en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. İşletmemizde sadece kahve yok.

 

Özellikle yiyecek menüsünde Dünya mutfağından örnekler de sunuyoruz. Dünya Kültüründe önemli bir yeri olan Makarna çeşitlerinden El Pesto, Bolognesea, Al’fredo, El Curry ve bunların yanında tavuklu ve bonfileli makarnalarımız mevcut. Et menümüzde ise şeflerimizin hazırladığı özel burgerlerimizi müşterilerimize sunacağız. Özellikle bayanların tercihi olan salata artık bir kültür olmaya başladı. Salatanın da yaklaşık olarak 10 çeşidi müşterilerimizin hizmetinde olacak. Dünya mutfağının baharat kültürü ve Türk mutfağının baharat kültürünü birleştirerek etlerimizi özel soslarla beraber sunuyoruz. Tatlı dediğimiz zaman ise, özellikle şeflerimizin hazırladığı Tiramusu, Trileçe ve krokanlı pasta çeşitlerimiz menümüzün yıldızları arasındadır. Müşterilerimizi menümüzün zenginliğinden faydalanmaya ve tatmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 176 total views,  2 views today

Next Post

Hakan CIRIT'tan, Havsa Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’na Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Havsa Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nu ziyaret etti. İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, anaokulunda eğitim öğretim gören öğrencilerin sınıflarını gezerek, öğretmenlerinden yapılan faaliyetler hakkında bilgiler aldı. CIRIT, İlçe Millî Eğitim Müdürü Özkan Fidan’dan ve Okul Müdürü Ferah Aktan Dede’den öğretmen, öğrenci ve okulun fiziki yapısı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp