KAHVE” TAKSİM OLAYLARI DÜZMECE VE YALAN”

admin

  İl merkezinde basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve ülkede gelişen son olayları değerlendirdi.Taksim olaylarının gerçekle ilgisi bulunmadığını  bunların  bazı çevrelerin kışkırtması ile oluşan olaylar olduğunu belirtti.

Kahve yaptığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti” Son dönemde gerek Edirne’de gerekse ülkemizde yaşanan tatsız olaylar milletimizin her ferdini üzdüğü gibi bizleri de üzmektedir. Benim tabirimle bu olayların uzaması ile işin tadı kaçtı. Birileri hala inatla bu olayları devam ettirmek istiyor. Türkiye’nin batısında bulunan ilimizden çok mutluyuz.

Bölgemizde asla bir çatışma olmadı. Gösteriyi başka amaç için kullanmak isteyenlerin tüm çabasına rağmen,özellikle emniyet mensuplarımız ve AK Partililerin sağ  duyusu sayesinde bir kavga olmadı. Bu gösterilerde artık ciddi kalabalıklar toplanmıyor. Hafta sonunda bitti diyebiliriz.

Birtakım küçük guruplar bunu ısrarla devam ettirmek istiyor. Bunların ne istedikleri de bilinmiyor.  Başbakanımız Ankara ve İstanbul mitinglerinde büyük bir şeffaflıkla bütün Türkiye’ye mahkeme kararı  sonuçlanıncaya kadar asla bir adım atılmayacağını mahkeme kararı hükümetin uygulayacağı projeye göre olumlu çıksa dahi, bundan sonra  da İstanbul halkının görüşü alınmadan bir uygulama yapılmayacağını söylemiş olmasına rağmen, tarafı olduğu kabul edilen önder olduğunu iddia eden bir gurup ile 4.5 saati aşkın bir süre görüşerek, bütün söylenmek istenenleri tüm ayrıntısına kadar dinlemesine rağmen hala birilerinin bu gösterileri devam ettirme gayreti içinde olması,bu konuda başta Ana Muhalefet partisi olmak üzere,siyasilerin de sokakları darmaduman eden,kamu mallarına zarar veren kişileri birer kahraman olarak ilan etmelerini hayretle izliyoruz. Bu gösterilerin içinde demokratik tepki koymak isteyen  birçok vatandaşımız yer almıştır.

İlk günlerde  bu durum toplumun büyük kesimi tarafından olumlu karşılanmış ve destek görmüştür. Yalnız gelinen bu aşamadan sonra.Türkiye ekonomisine  zararı,  eski para ile 120 trilyon lira civarındadır. Bu para Edirne’nin bütün yollarını asfaltlanıp yol sorununun  bitmesi anlamına geldiği gibi, ayni para  ile şu anda inşaatı devam eden 400 yataklı hastane gibi iki tane hastane yapılabilir. Bu para hepimizin parasıdır. Bunun faturası yine 76 milyon insanımıza çıkarılacaktır. Bu arada sınır kenti olan kentimizden giriş yapan turist otobüslerinin sadece Yunanistan’dan olanlardan 180 otobüs geri dönmüş rezervasyonlarını iptal etmişlerdir.

Bu gösteriler şirazesinden çıkmış, Esnaflarımıza zarar vermektedir. Bu gösterilerden meşru olmayan amaçlarını gerçekleştirmek isteyenler şunu anlamış oldular ki, artık Türkiye eski Türkiye değildir. Ekonomimiz de eski ekonomi değildir.

SÖZCÜ ADINDAKİ KÜFÜRBAZ GAZETE

İnsanlarımız da eski insanlar değildir. Herkes anayasal sınırlar içinde görevini yerine getirdiğinde bu tür girişimlerin sonuçsuz kaldığı  ülkemizde ve bütün dünyada gözler önüne serildi..Bu olayın sonunda  ülkemizin düşmanları hükümetin sallanacağı ve yıkılacağı beklentisi içinde oldu. TC hükümeti tüm organları ile bu tür olayların üstesinden geleceğini bütün dünyaya gösterdi.  Bu olaylarda hükümetimize ve liderimize acımasızca saldırılar yapıldı. “Sözcü” adındaki küfürbaz bir gazete her gün manşetten Başbakana hakaret ettiği bir ülkede hiç kimse despotluktan bahsedemez.

Diktatörlükle yönetilen bir ülkede diktatör aleyhinde kimse konuşamaz. Bun gurup toplantısında Kılıçdaroğlu’nun ne derece ithamlarda bulunduğunu gördük. Bu olaylara karışanlarla hukuk çerçevesinde  sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz de Edirne’de saldırıya maruz kaldık. Bu konuda da yasal yollara başvuracağız. Buradaki partililerimizin sağduyuları hiç kimseye başka şeyler hatırlatmasın. Zannetmesinler ki, biz ne yaparsak yapalım yanımıza  kar kalır, sonuna kadar hukuk çerçevesinde hakkımızı arayacağız.

Bu arada Ticaret Odası seçimleri ile ilgili gelişmeleri de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizde bu olaylar yaşanırken birilerinin sayın Belediye Başkanının oğlunu Ticaret Odası Başkanı seçtirmek için oy verecek kişileri tek tek arayıp tehdit şantaj yaptığı yolunda çok ciddi duyumlarımız var.

Bunlarla ilgili araştırmalarımızı yapıyoruz. Baskıya maruz kalan arkadaşlarımıza haklarını aramaları konusunda destek vereceğimizi belirtiriz. Biz Ticaret Odası seçimlerinde iktidar partisi olarak taraf olmadık.Belediye Başkanının yaptıkları eşine az rastlanacak cinsten. Belediye Başkanının bu olayların içinde olup olmadığı konusunda açıklama yapmaya davet ediyoruz. Bu olayların doğruluğu ispatlanırsa bir Edirneli olarak üzüntü duyarız” dedi

Kahve daha sonra soruları yanıtladı. Bir soru üzerine Başbakan’ın Kırkpınar’a  katılmayacağını sadece  Spor Bakan’ın geleceğini ifade etti   AW000852

 107 total views,  2 views today

Next Post

HAVSA BELEDİYE BAŞKANI TEKİN’DEN BORSA BAŞKANI ÖZTÜRK’E ZİYARET

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ve beraberindeki heyet, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk’ü makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Öztürk’ü ziyaret eden heyet arasında Meclis Üyeleri; Hüseyin Özden, Osman Manavoğlu, Yıldırım Saim, Necmettin Fidan, Göksel Değer, Ercan Kes, Haluk Savaştürk, Mehmet Malçek, Saadettin Karal, Saadettin Çalım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp