Kahve’den Atatürk Ve Türk Bayrağı Tepkisi

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı Avukat Müjdat Kahve, Trakya Üniversitesi’nin web sitesinde bulunan Türk bayrağının ve Atatürk fotoğrafının kaldırılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Sitedeki fotoğrafların kaldırılmasından dolayı partilerinin eleştirilmesine bir anlam veremediğini de kaydeden Kahve, “Biz konudan duyduğumuz rahatsızlığı rektöre ve Ankara’ya ilettik” dedi.
Trakya Üniversitesi’nin resmi web sitesinden Türk bayrağı ve Atatürk fotoğraflarının kaldırılmasına bir tepki de AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve’den geldi. Partisinin il başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen Kahve, hassas bir süreçten geçildiğine vurgu yaparak, “Biz konudan duyduğumuz rahatsızlığı rektöre ilettik. Fotoğrafların tekrar konması lazım” dedi.
Bu durumdan partilerinin sorumlu tutulmasına da bir anlam veremediklerini kaydeden Kahve, “Konuyla ilgili nedense biz eleştiriliyoruz. Biz duyduğumuz rahatsızlığı rektörün yanı sıra Ankara’ya da ilettik” dedi. Edirne Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ve toplantıda İstiklal Marşı’nın okunmaması salonda Türk Bayrağının bulunmaması üzerine muhtarların toplantıyı terk etmesine de değinen Kahve, “Muhtar arkadaşlarımızın bu hassasiyeti doğru ve yerindedir” diye konuştu.
MÜEZZİNOĞLU “HAKSIZ YERE ELEŞTİRİLİYOR”
Sağlık Bakanlığı’na bağlı birimlerden T.C. ibaresinin kaldırılması ile ilgili de açıklamalar yapan Kahve, Edirne Milletvekili olan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na da sahip çıktı. Müezzinoğlu’nun haksız eleştirilere maruz kaldığını ifade eden Kahve, “Yaşanan süreç Müezzinoğlu’nun bakanlığından önce olan bir uygulama. Bakanımıza acımasız eleştiriler yapılıyor. Oysaki bakanımız, yeni yapılan logoya T.C. ibaresini koyduran kişidir” dedi.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda, yarın Ankara Milletvekili Reha Denemeç’in de katılacağı bir toplantı yapacaklarını kaydeden Kahve, toplantıda, çözüm süreci ile ilgili vatandaşların aklında kalan soru işaretlerinin açıklığa kavuşturulacağını belirtti. Kahve, toplantıya tüm Edirnelileri davet etti. Daha sonra soruları yanıtlayan Kahve basın mensuplarının Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısına alınmamasının doğru olmadığını, basın mensuplarının bunu değerlendireceğini söyledi

IMG_7082

.

 

 173 total views,  2 views today

Next Post

Sezai Irmak Art Akademi'den Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

Sezai IRMAK ART AKADEMİ’de gerçekleşen programa; Edirne Valisi Hasan DURUER, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’ın yanı sıra öğrenciler aileleriyle birlikte katıldı. Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış gösterisini küçük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp