Kahve’den veda toplantısı

admin

Bir süre önce görevinden istifa eden, yenisi atanıncaya kadar görevde kalması istenen Ak Parti Edirne İl Başkanı  Müjdat Kahve İl Merkezinde basın mensuplarına  veda toplantısı  yaptı.

İl Genel Meclisi  Üyesi  Mustafa Suiçmez’in de katıldığı toplantıda konuşan eski il başkanı Kahve Şehit olan polis memuru için üzüntülerini bildirerek başladığı konuşmasında daha sonra şunları söyledi;

“Siz basın mensupları ile görevde kaldığımız sürece beraber olduk. Bazen sevinçli, bazen de üzüntülü günlerimiz oldu. Bu süre zarfında birbirimize kırılmış darılmış da olabiliriz.

Bizler siyaset sizlerde habercilik görevi   yaparken bunları normal karşılamak gerekir. Bu arada AK Partinin bugün geldiği süreci sizlerle paylaşmak isterim.

29 Ağustos 2009 tarihinde yapılan kongre ile  AK Parti il yönetimine getirildik. Bunun ardından görevlendirme ile yeni bir yönetim yapmıştım. Ben üç farklı yönetimle yaklaşık 5 yıldan bu yana il başkanlığı yapıyorum.

SEÇİMLERDE BAŞARILI OLAMADIK

Bu arada bir referandum, bir genel seçim,  bir de yerel seçim atlattım. Yönetim kurulumuzla birlikte bu evrelerden geçtik. Seçim sonuçlarını değerlendirdiğimizde AK parti gibi bir partinin birinci olmadığı bir seçim başarılı sayılamaz.Bizim de Edirne’deki gayretlerimiz, her halde yeterli olmadı Edirnelilere kendimizi yeteri kadar anlatamadık.  Partimizde  istediğimiz başarıyı sağlayamadık.

müjdat kahve

Bu görevler gelip geçicidir. Bir gün sonlanır. Ben mahalli seçimler öncesinde Belediye Başkanlığımızı kazanamadığımız takdirde görevi genel merkezimize iade edeceğimi söylemiştim.Nitekim seçim sonrası yapılan İl Başkanları toplantısında.Durumu Genel Merkeze ilettim Oradan  aldığım talimat gereği yeni başkan seçilinceye kadar, görevime devam etmem istendi. 20 Gün önce gerçekleşen genişletilmiş İl Başkanları toplantısında  Teşkilat başkanlığına getirilen Süleyman Soylu ile yaptığımız görüşmede durumu kendine ilettim .teşkilat Başkanımız Belediye Başkanlığını kazanamadığımız ve bazı illerde yeniden örgütlenmeye gidileceğini belirtti.

Biz daha sonra  Edirne’ye döndük 15 gün önce de resmi istifa dilekçelerimizi İl Başkanı ve İl yönetim kurulu üyeleri olarak, tamamımız  İstifalarımızı Genel Merkeze sunduk.Yeni bir atama yapılana kadar görevde kalmamız istendi.

Öyle sanıyorum ki, bu hafta içinde Genel Merkezimiz İl Başkanlığı için yeni bir atama yapacak” dedi

 246 total views,  2 views today

Next Post

NELER OLUYOR

Ülkemizin doğu kesimlerinde asayiş durumu ortada. Bu bölgemizdeki asayiş sorunlarını hep birlikte sinema izler gibi izliyoruz. Barış Süreci diye başlatılan politikanın bugün nelere mal olduğu bu bölgede asayişin ne duruma geldiği ortada. Güneydoğuda olanlardan halk yeterince bilgi sahibi değil. Çok önemli güvenlik zafiyeti olduğu ortada. Çok önemli olan milli onurumuzu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp