Kahvehanelerde Tek Şeker Denetimleri Başladı

admin

Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri ekiplerince, Edirne Valiliği’nin 5108 sayılı kahvehane, çay ocağı, cafe vb gibi yerlerde yapılan değişikliklerle ilgili denetimler yapılmaya başlandı.

tek şeker uygulamasının denetimleri başladı (3)

Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri ekiplerince, Edirne Valiliği’nin 5108 sayılı kahvehane, çay ocağı, cafe vb gibi yerlerde yapılan değişikliklerle ilgili denetimler yapılmaya başlandı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Valiliği’nin kahvehane, çay ocağı, cafe vb gibi yerlerde yapılan değişikliklerle ilgili olarak, Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri ekiplerinin rutin denetimlerin dışında ayrıca denetimlere başladıklarını belirtti.

tek şeker uygulamasının denetimleri başladı (2)

KAHVELERDE İKİ YEREL BİR ULUSAL GAZETE BULUNDURULACAK

Tanrıkulu, “Edirne Valiliği, Dünya Sağlık Örgütü’nün öngördüğü şekilde kahvehane, çay ocağı, cafe vb gibi yerlerde bir takım değişiklikler yapılması yönünde genelge yayınladı. Edirne Belediyesi olarak da bizler, bu genelgenin uygulanması yönünde denetimlerimize başladık. Genelgeye göre, kahvehane, çay ocağı gibi birden fazla kişinin kullandığı malzemelerde ağız yoluyla bulaşıcı hastalık konusunda risk taşıması gerekçesi ile bu işletmelerin bulaşık makinesi bulundurması zorunlu hale getirilmiştir. Yine bu genelgeye göre, şeker kullanımını azaltmaya yönelik davranış gelişmesi açısından, belirtilen işyerlerinde çay, kahve, oralet gibi ürünlerde tek şekerle satışa geçilmesi, ancak müşteri tarafından istenilmesi halinde ilave şeker verilmesi zorunlu hale gelmiştir. Ayrıca, bu işletmelerde zamanın daha verimli geçmesi, okuma alışkanlığının kazandırılması amaçlanarak, en az 2 yerel, 1 ulusal gazete bulunması şartları getirilmiştir.

tek şeker uygulamasının denetimleri başladı

Edirne Belediyesi olarak, bizlerde Edirne Valiliği’nin yayınladığı genelge hükümlerine göre, denetimlerimize devam ediyoruz.” diye konuştu.

tek şeker uygulamasının denetimleri başladı (1)

 

 

 201 total views,  2 views today

Next Post

Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü, Atatürk Anıtı’nda yapılan törenle kutlandı. Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanlığı çelenkleri anıta sunuldu. Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Çağla Ergün “Savaşan Gazi” adlı şiiri okudu. Tank Üsteğmen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp