Kalite Bilinci ve Standartlaşma Edirne’den Start Alacak

admin

Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Koordinatörü  Mehmet Hüsrev, Marmara Eğitim Müdürü Abdülkadir Öncel ve İstanbul Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürü Ahmet Nursi Kartal  Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Cemil Güler ile görüştü.

 

            Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Güler,TSE’nin Edirne’de çok eski yıllara dayanan bir yapısı olduğunu söyleyerek:” ”1992 yılında  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından TSE uygunluk belgesi verilmeye başlandı. Daha sonra Odamız hizmet binasında TSE Temsilciliği için yer tahsis ettik. Üyelerimize ve ihracatçılarımıza hizmet vermeye devam ediyor. Sınır kenti olan ve dış ticartin yapıldığı İlimiz’de TSE Temsilciliği’nin olması son derece önemli” dedi.

 

Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev ziyaret esnasında yaptığı konuşmada; AB açılan bir kapı olan Edirne’nin Türk Standartları Enstitüsü’nden beklentileri ve görüşlerini yerinde almak istediklerini söyleyerek, TSE olarak ‘Kalite Bilinci ve Standartlaşma’ projelerine Edirne’den başlamak istediklerini belirtti. Edirne’yi pilot bölge olarak seçtiklerini ifade eden Hüsrev, Marmara Bölgesi’ndeki meşaleyi Edirne’den yakmak istediklerinin müjdesini verdi.

 

Edirne’den Kars’a kadar tüm illeri kalite şehri yapmak istediklerini belirten Hüsrev, ilk olarak Edirne’den başlamak istediklerini ve Edirne’de bir envanter çalışması yaparak yol haritası çizeceklerini, Edirne’ deki her işletmenin alt yapısını güçlendirmeyi hedeflediklerini söyleyerek:“Edirne’yi kalite şehri yapmak istiyoruz. ETSO’nun teşvikiyle tüm işletmelerin kelite belgeli olmasını istiyoruz ” şeklinde konuştu.

 

Şehrin girişinden çıkışına kadar TSE bayrakları  olmasını istediklerini de belirten Hüsrev, ETSO önderliğinde bilgilendirme toplantıları yaparak tüm işletmeleri, kurum ve kuruluşları konu ile ilgili bilgilendirmek istediklerini söyledi. Gerçekleştirilecek eğitimlerde Oda üyelerine indirim yapılması için  önümüzdeki günlerde ETSO ile bir protokol imzalamayı da düşündüklerinin altını çizdi.

 

Güler, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2008 yılında TSE Kalite Belgesi aldığını söyleyerek:” 2007 yılında TOBB tarafından Akredite olan Odamız, üyelerine en iyi hizmeti vermek için  Kalite Yönetim Sisteminin temeli olan sürekli gelişme ve iyileşme prensibini de  uygulayarak, 2008 yılında da kalite yönetim sisteminin kurulması aşamasında eğitimler  alınarak  Türk Standartları Enstitüsü’nden  TS-EN-ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldık” şeklinde konuştu. Türk Standartları Enstitüsü’nün Edirne’de yapacağı her türlü projeye destek olmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. IMG_8926

 189 total views,  5 views today

Next Post

T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yener YÖRÜK’ten EDSİAD’a Ziyaret

  T.Ü. Rektörü Sayın Prof. Dr. Yener YÖRÜK EDSİAD’I ziyaret etti. Trakya Üniversitesinin bölgenin en önemli potansiyel gücü olduğunu ve bu gücün bölge kalkınmasına rasyonel bir biçimde katkı vermesi için İş Dünyası ile birlikte çalışarak faydalı olacaklarına inandığını söyledi. Teklif gelmesi halinde Üniversite yerleşkesinde bulunan boş alanları Teknopark AR-GE çalışmaları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp