Kallavili ve Ciğerli Engelliler Günü kutlaması

admin

Edirneli esnaflardan Ciğerci Bahri Dinar ve Arslanzade Arif Meriç Engelliler günü dolayısı ile Edirne Özel Eğitim Uygulama Merkezinde Kallavi Kurabiyesi ve Edirne Tava Ciğeri ikram ettiler.

Kallavili ve Ciğerli Engelliler Günü kutlaması (1)

 

 

 

 

 

 

 

Her yıl engelliler gününde geleneksel olarak Edirne’nin tarihi tava ciğerini ve yanında da Kallavi Kurabiyesini sunan esnaflarımız, bu okuldaki öğrencilere ikram ederek müzik eşliğinde bu günü kutladılar. Esnaf Arif Meriç yaptığı açıklamada;’’ Bir Edirneli esnaf olarak buradaki kardeşlerimizi sık sık ziyaret edip, gönüllerini almalıyız. Çünkü herkes birer engelli adayı olabilir. Bu dünya misafirhanesinde bu kardeşlerimizi lafta değil ,gönülde başımızın tacı yapmalıyız. Bu vesile ile 3 Aralık engelliler gününde bir Edirneli şekerlemeci olarak Kallavi kurabiyemizi kardeşlerimiz ile paylaştık ve günleri kutladık’ ’dedi.

Kallavili ve Ciğerli Engelliler Günü kutlaması (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne esnafından Bahri Dinar ise;’’ bugün dünya engelliler günü. Biz de Edirne esnafı olarak her yıl geleneksel olarak Arif Meriç ile birlikte bir engelli okulunu ziyaret ediyoruz. Bu yılda Edirne Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ettik. Orada ki kardeşlerimize ve ailelerine Edirne’nin meşhur tava ciğerini ve kallavi kurabiyesini ikram ettik. Burada ikramda bulunmaktan çok büyük mutluluk duyduk. Ben isterim ki bu kardeşlerimizi bir gün değil ,365 gün hiç aklımızdan çıkarmayalım ve ziyaret edelim’’ dedi.

Kallavili ve Ciğerli Engelliler Günü kutlaması (3)

 5 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Meclisi yılın son toplantısını yaptı

Edirne Belediye Meclisi Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları görüştü. Yoklamanın ardında Belediye Başkanı Gürkan gündem dışı iki madde olduğunu belirterek; “ Bunlardan birinin Meclis Üyesi Tamer Karadağ’ın bir başvurusu var. Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla mücadele müdürlüğünde görevli 9-11 1981 doğumlu polis Memuru Hüseyin İmrak Edirne’de görevi sırasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp