Kan Bağışı Kampanyasına ETSO’dan Destek

admin

ETSO’da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile   organize edilen Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası, ETSO hizmet binası giriş kat fuaye alanında gerçekleştirildi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler yaptığı açıklamada, Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin Gönüllü Kan Bağışı kampanyasına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak destek verdiklerini ifade ederek, tarihe altın harflerle geçmiş Çanakkale Zaferi’nin 98’inci yıl dönümünde, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününde gerçekleştirilen bu kampanyaya destek vermekten onur duyduklarını söyledi. Güler: “Büyük Türk milletinin bağımsızlığı uğruna şahadet mertebesine erişmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, aynı zamanda büyük kahramanlıklar sonunda kazanılmış Çanakkale Zaferi’ni de gururla kutluyoruz” dedi.
Herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olması gerektiğinin altını çizen güler;“Bu kampanya ile toplumsal sorumluluk olarak hem Kızılay’ın çalışmasına katkı sağlayacak hem de zor durumdaki insanların kan ihtiyaçlarını karşılamış olacağız “ değerlendirmesinde bulundu. Edirne halkını ve ETSO üyelerini kan vermeye davet eden Güler, “Duyarlılık göstererek, kan veren herkese teşekkür ederiz. Kan,üretimi yapılmayan tek üründür “şeklinde konuştu.
Kan bağışı ile ilgili olarak açıklama yapan Dr Vedat Arabacı kan vermenin insan sağlığı açısından çok yararlı olduğunu manen de insanı rahatlattığını belirterek sağlığı uygun olan vatandaşlara kan verme uyarısında bulundu.IMG_9093

 171 total views,  2 views today

Next Post

Öğrencilere Üç Boyutlu Film

Edirne Belediyesince İlköğretim öğrencilerine üç boyutlu film gösteriliyor. Çevre konularını kapsayan filmle ilgili olarak açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu” Edirne Belediyesi olarak öğrencilerimize üç boyutlu çevre temalı filmler gösteriyoruz. 24 mahalledeki okullarda bir gün boyunca gösteri devam ediyor. Tüm sınıflarımız filmi izleyip çevre bilinci kazanıyorlar. Çöpleri etrafa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp