“Kan Ver Can Ver” Projesi On Yedinci Haftasında

admin

Kan bağışı önemine dikkat çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin on yedinci haftasında toplam 1373 ünite kan bağışı yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin on yedinci haftasında 6 okulumuzda devam etti.

Uzunköprü Şehsuvarbey Ortaokulu, Uzunköprü Kadripaşa İlkokulu, Uzunköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uzunköprü İmam Hatip Ortaokulu, İpsala Esetçe Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu/Ortaokulu’nda toplam 47 ünite kan bağışı yapılmış olup, on yedinci hafta sonunda toplam 1373 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin on sekizinci haftasında ise, Uzunköprü Atatürk Ortaokulu, Uzunköprü Cumhuriyet İlkokulu, Uzunköprü Gazi Mahmut İlkokulu, Uzunköprü Gazi Turhan Bey Ortaokulu, Safvet Buzcu İlkokulu, Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, M. Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam edecektir.

 93 total views,  2 views today

Next Post

Belediye meclisi mart ayı olağan toplantısı

Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’nda  konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütleri ile girdiği mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğü; milletimizin birliğini ve dirliğini korumak adına yaptıkları mücadele de şehit olan bütün vatan evlatlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum” dedi. Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp