Kanal kapaklarına zarar verdiler

admin

Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalının üzerine yapımı devam eden ‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nda bulunan beton kanal kapakları kimliği belirsiz kişilerce kırıldığı tespit edildi. ‘Daha temiz, daha yaşanabilir bir Edirne için tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’nin güzelliklerine gelin hep beraber sahip çıkalım” dedi.

kanal-kapaklarina-zarar-verdiler-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı üzerine bir süre önce Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalının üzerine vatandaşların daha rahat yürüyüş yapabilmeleri amacıyla  ‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’ yapılması için çalışmalar başlatıldı. Parkur,  kanserojen madde içermeyen kauçuk malzeme ile kaplanırken, 32 adet kanal bacası, beton kapaklarla kapatıldı.  Ancak bir süre sonra bazı kişilerce  7 beton kanal kapağını kırarak zarar verildiği, bir beton kapağında yerinden alındığı tespit edildi.

kanal-kapaklarina-zarar-verdiler-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzun yıllardır Edirnelilerin yürüyüş alanı olarak kullandığı su kanalını yeni bir görünüme kavuşturmak için çalışmalara başladıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep,  bin 240 metre uzunluğunda 5 metre 30 santim genişliğinde olacak yürüyüş parkurunun büyük bir kısmının tamamlandığını söyledi.

kanal-kapaklarina-zarar-verdiler-1

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Halkı’nın daha sağlıklı bir ortamda yürüyüş yapabilmesi adına başlattıkları bu projeyle mahalle halkının da takdirini kazandıklarını anlatan Gürkan, “Kanal kapaklarının zarar görmesi üzüntü verici. Bizler daha yaşanabilir, daha güzel bir Edirne için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz herkesin eşit şartlarda özgürce yaşadığı bir Edirne yaratmak. Sizler için hayata geçirdiğimiz bu güzelliklere gelin hep birlikte sahip çıkalım” diye konuştu.

kanal-kapaklarina-zarar-verdiler-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gürkan, vatandaşların yorulmadan daha rahat bir şekilde yürüyüş yapmasını sağlayacak ‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nda spor aletleri, kamelyalar ve oturma banklarının da yer alacağını söyledi.

 

 

 

 97 total views,  2 views today

Next Post

Üstev “Kazalara karşı uyardı”

            Yeni  Sanayi Sitesi Başkanı Fikret Üstev sık sık site içinde meydana gelen kazalara dikkat çekerek çeşitli uyarılarda bulundu. Üstev gazetemize yaptığı açıklamada; “Yeni sanayi sitemizin içinde  bir sürü önlem aldık. Yol üzerine çeşitli kasisler yaptık. Uyarı levhaları kondu. Ama ne yazı ki yine zaman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp