Kandil simidi ikramı

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen kandil simidi ikramı, Kadir Gecesi’nde de devam ettirildi. Edirne Halkı’na kandil simidi ikramında bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Terörün ülkesinin, dininin ve milletinin olmadığı bir kez daha ortaya çıktı” dedi.

Kandil simidi ikramı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ‘Kadir Gecesi’ nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde kandil simidi ikramında bulundu. Edirne Belediyesi personeli tarafından Saraçlar Caddesi başta olmak üzere 24 mahallede toplamda 20 bin adet kandil simidi ikramında bulunduklarına dikkat çeken Gürkan, “Bu özel günde  kurumlarda, mahallelerde ve camilerimizde 20 bin kutu kandil simidi dağıtıyoruz. Bu akşam da Saraçlar Caddesi’nde halka açık iftar soframızı kuracağız. Birlik ve beraberliğimizi paylaşmak için Edirne Halkı ile ‘Edirne Sofrası’nda buluşacağız. Edirnelileri ve buraya Kadir Gecesi vesilesiyle gelen tüm misafirlerimizi iftarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Kandil simidi ikramı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

“TERÖR İNSANLIK SUÇU”

Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini dileyen Gürkan, “Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Terörün ülkesi, dini ve milleti olmadığı bir kez ortaya çıktı. Terör hangi amaçla yapılırsa yapılsın; kim tarafından yapılırsa yapılsın bir insanlık suçudur. Türkiye’de yaşanan terör olayının Amerika’da da İngiltere’de de lanetlenmesi gerekir. Tüm insanlık teröre karşı ortak bir tavır almalıdır. Terörün hangi masumu vuracağı hiç belli değil. Terörün bütün Edirneliler adına son bulmasını diliyorum. Terörü lanetliyorum” dedi.

Kandil simidi ikramı (2)

 63 total views,  2 views today

Next Post

TEMMUZ AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İLK KADIN ŞEHİDİMİZİN İSMİ SOKAĞA VERİLDİ Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda, geçtiğimiz ay teröristlerin hain saldırısı sonucunda şehit düşen Polis Memuru Nefize Özsoy’un ismi, evinin olduğu sokağa verildi.                 TÜRK MİLLETİ TEK YÜREK TEK VÜCUTTUR […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp