Kapıkule Gümrük Kapısı’nda rekor giriş

admin

Kapıkule Gümrük Kapısı’nda rekor giriş (1)

 

 

 

 

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye gelen yolcu sayısında rekor düzeye ulaşıldı. Edirne Valisi Günay Özdemir, Kapıkule’den geçiş yapan yolcu sayısının artmasına rağmen bekleme süresinin ise düştüğünü söyledi.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yaz tatillerini geçirmek üzere Türkiye’ye gelen gurbetçiler Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluğa neden oldu.

Kapıkule Gümrük Kapısı’nda rekor giriş (3)

 

 

 

 

 

 

GÜMRÜKTE BEKLEME SÜRELERİ AZALDI  

Edirne Valisi Günay Özdemir yaptığı açıklamada, geçen yılın aynı dönemine göre yolcu sayısında artış yaşandığını buna rağmen gümrükte bekleme süresinin ise düştüğünü söyledi.  Vali Özdemir, ‘’ Geçen hafta ülkemizde bayramı huzurlu ve mutlu bir şekilde kutladık. İlimizde de bayram süresince ciddi bir problemimiz olmadı. Bundan dolayı özellikle vatandaşlarımıza ve görev yapan tüm kamu görevlilerimize teşekkür ediyorum. Kapıkule Gümrük Kapısı’nda gurbetçi vatandaşlarımızın gelişi nedeniyle yoğunluk yaşanmaktadır.

Kapıkule Gümrük Kapısı’nda rekor giriş (2)

 

 

 

 

 

 

YOLCU SAYISINDA ARTIŞ   

Özellikle son günlerde Avrupa’dan gelen gurbetçilerimiz ile birlikte Kapıkule’den giriş yapan yolcu sayısı geçen yıl 36 bin 167 iken bu sene son 24 saat içerisinde 36 bin 965 kişi ile günlük giriş rekorunu tekrar kırmış bulunmaktadır. Bu da şunu göstermektedir ki her yıl Kapıkule’de yapılan iyileştirmeler ile vatandaşlarımızın bekleme sürelerini düşmüştür. Amacımız da gümrüğün yoğun olduğu zamanlarda vatandaşların bekleme sürelerinin en aza indirilmesidir. Ayrıca vatandaşlarımızın geçişin en yoğun olduğu anda 1 saat 20 dakika içinde sınıra girdikten sonra, gümrük bölgesinden tekrar çıkışı sağlanmaktadır. Bu süreyi de 1 saatin altına indirmek için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

ÖN KAYIT  YAPTIRILMASI İSTENDİ

Kapıkule’yi kullanacak vatandaşlarımızın ön kayıt sistemini kullanmalarını isteyen Vali Özdemir, “Uygulanmaya başlanan ön kayıt sistemi de anlaşılan o ki vatandaşlarımız tarafından tam anlamıyla kullanılmaya başlanmadı.  Ama vatandaşlarımız eğer ön kayıt sistemini de kullanmaya başlarlarsa buradaki bekleme sürelerinin de bir hayli düşeceğini düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

 

 178 total views,  5 views today

Next Post

Kırkpınar’a davet sürüyor

        Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl 18-24 Temmuz 2016 tarihlerinde 655.’si düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri ’ne davet devam ediyor.         Dünyanın en köklü organizasyonlarından biri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne devlet erkânı, yerli ve yabancı konuklar ile protokolün davet edilmesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp