“Kapıkule Sağlık Ünitesi’nin Açıldı Sağlık sınırdan başlayacak.

admin

Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Edirne Devlet Hastanesi’nin yeni Kapıkule Sağlık Ünitesi “Dünya Sağlık Günü” olan 07.04.2014 Pazartesi günü ( Dün) Kapıkule Sınır Kapısı’nda açıldı.

Kapıkule Sağlık Ünitesi’nin Açıld

Açılışa, Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Emrah ERTEN, Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İlhan AÇIKGÖZ, Gümrük Bölge Müdürü Müslüm YALÇIN, Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Selma HEVES, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Oğuz ÖKSÜZLER, Edirne Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Op. Dr.Gürhan ÇELİK katıldı.

Kapıkule Sağlık Ünitesi’nin Açıld (3)

“Yine hizmet, yine sağlık”

Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İlhan AÇIKGÖZ, bugünün Dünya Sağlık Günü olduğunu hatırlatarak, böyle bir günde sağlık hizmeti verilecek bir alanın açılmasından memnun olduklarını belirtti ve “Yine hizmet, yine sağlık” sözüyle sağlık alanında çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Kapıkule Sağlık Ünitesi’nin Açıld (2)

Edirne Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Op.Dr.Gürhan ÇELİK “Dünyanın en büyük sınır kapısı olan burada hem 500’ü aşan gümrük çalışanları hem de bu sınır kapısından giriş çıkış yapan tır şoförlerimiz, gurbetçilerimiz ve yabancı misafirlerimizin sağlık hizmetinden yararlanmaları düşünülmüştür. Burasını normal bir poliklinikmiş gibi dizayn ettik. İçeride bir pratisyen hekimimiz bir sağlık memurumuz hizmet verecektir. Gerektiğinde acil müdahalede bulunabileceklerdir.” dedi.

Edirne Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Emrah ERTEM yaptığı konuşmasında “Bir aile hekiminin 4.000 kişiye baktığını düşünürsek, sınır kapısının özellikle yaz aylarında çok daha yoğun olup insan sayısının arttığını bilmekteyiz. O sebeple Kapı Kule Sınır Kapısı Sağlık Ünitesi’nin açılması doğru düşünülmüş bir karar olduğunu kanaatindeyim. Edirne Kamu Hastaneler Birliği’ni tebrik ediyorum. Ayrıca yaz aylarında yoğunluk olduğu için buraya geçici 112 noktası kuruluyor. O bakımdan ambulans konusunda ek bir planlama yapmadık. Eczane konusunda ise duruma bakılıp ihtiyaç duyulursa Eczane Odası ile görüşme yapacağız.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Kapıkule Sağlık Ünitesi’nin Açıld (1)

Gümrük Bölge Müdürü Müslüm YALÇIN; “Tabi her şeyin başı sağlıktır. Bugün burada hem gümrük çalışanlarımız için hem de giriş çıkış yapan insanların sağlığı için güzel bir adım atıldı. Bu fırsatı veren başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, Edirne Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Kamu Hastaneler Birliği’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

 173 total views,  2 views today

Next Post

Kent Ormanında Ağaç Dikildi

Ağaç dikme törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Burada bir konuşma Yapan Belediye başkanı Gürkan Belediye başkanlığı görevi aşamasında törende yaptığı konuşmaların ikincisini yaptığını belirterek şunları kaydetti; “ İl konuşmanın otizmin farkındalığı konusunda olduğunu Bu ülke ve dünya için çok önemli olduğunu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp