Kapıkule Ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında 5 Kaçak Göçmen Yakalandı

admin

Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yapılan operasyonda 4’ü TIR dorsesinde, 1’i özel otomobilin tabanına yapılmış özel bölmede toplam 5 kaçak göçmen yakalandı.

Türkiye’den Bulgaristan’a gitmek üzere Hamzabeyli gümrük sahasına gelen Bulgar uyruklu Y.H.S. idaresindeki Bulgaristan plakalı otomobil, risk kriterleri çerçevesinde X-ray taramasına sevk edildi. Yapılan X-ray taraması neticesinde aracın alt taban kısmında yoğunluk tespit edilmesi üzerine Gümrük Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri tarafından yapılan aramada, şoför koltuğunun altından arka tekerleğe kadar yapılan özel bölmede Filistin uyruklu bir kaçak göçmen yakalandı.

Bir diğer operasyonda ise, Kapıkule üzerinden Bulgaristan’a gitmek isteyen Türk vatandaşı Y.Ö.’nün kullandığı TIR’ın dorsesinde 4 İranlı kaçak göçmen yakalandı. Gümrük Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin TIR’da yaptığı detaylı aramada, dorseye takılı güvenlik mührünün kesilerek yapıştırıldığı tespit edildi. Dorsenin orta kısmında yasal yükün arasında kalan boşlukta oturur vaziyette yakalanan İranlı kaçak göçmenler gözaltına alındı.

Her iki operasyonda yakalanan kaçaklar, sınır dışı edilmek üzere Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi. Araç sürücüleri ise “göçmen kaçakçılığı” suçundan adli makamlara sevk edildAW000338i.

 213 total views,  2 views today

Next Post

Hırsız, Polis Otosuna Çarptı, Yaralanan Ailesini Bırakıp Kaçtı

Edirne’de roman vatandaşların talikalarla yaptığı hırsızlık olayları devam ediyor. Edirne Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğünün hırsızlıkları önlemek maksadıyla talikalara uygulanan tescilleme işlemlerine rağmen hırsızlıkların ardı arkası gelmiyor. Yeniimaretteki bir depodan elektrik ve telefon kabloları çalan talikalı şahıslar polis otosuna çarptı. Yeniimaret semtindeki bir depodan at arabası ile elektrik ve telefon kablolar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp