Kapıkule’de 5 Milyon Makaron Ele Geçirildi

admin

Edirne’deki Kapıkule Gümrük Sahası’nda iki TIR’da yapılan kontrolde 5 milyon 50 bin adet makaron (filtreli sigara kağıdı) ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Türk plakalı 2 TIR, 25 Ekim ve 26 Ekim tarihlerindeTürkiye‘ye giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Sahası’na geldi. TIR’ların dorseyi çevreleyen güvenlik mührünün koparıldıktan sonra tekrar yapıştırıldığını tespit eden Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri, şüphe üzerine TIR’larda detaylı arama yaptı. Yapılan arama sonucu TIR’ların dorselerinde yasal yükün üzerine gizlenmiş vaziyette piyasa değeri 178 bin 770 TL olan 5 milyon 50 bin adet makaron ele geçirildi. Gözaltına alınan araç sürücüleri E.Y. ve A.G., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı‘na sevk edildi.

 524 total views,  8 views today

Next Post

Bulgaristan,Trakya Yağ Sanayicileri Derneği Toplandı

Trakya  Yağ Sanayicileri Derneği ile  Bulgaristan Yağ Saniyicileri Derneği  üyeleri  ETSO’da yapılan toplantıda bir araya  geldi. Toplantıya Trakya Yağ Sanayicileri  Derneği Başkanı Suat Öztürk,T Birlik Genel Müdürü, Adnan Tekçe, Olin Yağ Sanayii Genel Müdürü Edip Ağaoğlu, Şirket Yönetim  Kurulu Başkanı Okyar Yayalar ile dernek üyesi 32 sanayici ile Bugaristan Yağ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp