KAPIKULE’DE 77 BİN TL’LİK ELEKTRONİK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

admin

KAPIKULE’DE 77 BİN TL’LİK ELEKTRONİK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

 Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen 3 kişi, üzerlerine sarılı 77 bin TL değerinde 850 adet elektronik sigara ile yakalandı. 
Kapıkule Yolcu Salonu ve Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, şüphe ve risk analizleri çerçevesinde yurda giriş yapan araçlar ve şahıslar üzerinde arama yaptı. Yapılan kontrol ve aramalar sonucunda Bulgaristan plakalı otobüste yolcu olarak bulunan S.S.Y. ve V.V.V. isimli şahısların üzerine sarılarak gizlenmiş vaziyette 22 bin TL değerinde 200 adet elektronik sigara, 100 adet sigara şarj cihazı ele geçirildi. Bulgar vatandaşı N.I.P.’nin üzerinde ve kullandığı Bulgar plakalı aracın şase boşluklarına gizlenmiş vaziyette ise 55 bin TL değerinde 350 adet elektronik sigara ve 200 adet sıvı nikotin ele geçirildi. Her iki operasyonda yakalanan şahıslar hakkında 5607 ve 4733 sayılı kanunlara muhalefetten işlem yapıldı.

 

 258 total views,  2 views today

Next Post

UÇUCU MADDE KULLANIP İNTİHARA KALKIŞTI

UÇUCU MADDE KULLANIP İNTİHARA KALKIŞTI Edirne’de uçucu madde kullandıktan sonra inşaat halindeki 4 katlı binanın çatısına çıkan 15 yaşındaki genç, polisler tarafından ikna edilerek aşağı indirildi.  Edinilen bilgiye göre, psikolojik sorunları nedeniyle bir süre önce Tekirdağ Yetiştirme Yurdu’ndan Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderilen lise 1. sınıf öğrencisi A.B. (15), […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp