Kapıkule’de tır parkı törenle açıldı

admin

TIR PARKI AÇILIŞI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Kapıkuleden giriş, çıkış yapacak tırların yararlanması için yapılan Tır parkı törenle açıldı. Törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,   Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, GTİ yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Oda yöneticileri sivil toplum Kuruluşları katıldı.

TIR PARKI AÇILIŞI (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Törende söz alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, “son günlerde farklı illerde açılış törenlerine katılıyoruz. Şimdi Edirne’deyiz sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Edirne’ye 16. Gelişim her gelişimde bir hizmet açılışı yapıyoruz. Bugün hayırlı bir işin açılışını yapıyoruz. Buradaki Tır Parkının açılışını yapacağız. 2009 yılında kapıkule sınır kapısı modern hale geldi. Yedi ay önce temelini attığımız tır parkının bugün hizmete açıyoruz. Bu tor parkının Edirne’mize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

TIR PARKI AÇILIŞI (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bugün Edirne için mutlu bir gün olduğunu belirterek, “ İlk olarak Hisarcıklıoğlu’na iyi niyeti için teşekkür ediyorum. Son yıllarda Edirne iki olumsuzlukla anıldı. Bunlardan biri nehir taşkınları diğeri ise Tır kuyrukları, Taşkınlarla ilgili kanal açılıyor. Tır kuyrukları ile ilgili de park açılışı yapılıyor. Edirne’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TIR PARKI AÇILIŞI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin konuşmasında, Bugün birbirinden güzel hizmetleri açıyoruz. Edirne böyle güzellikler gördü mü? 120 milyona mal olan tesisleri hizmete sunduk. Ne mutlu bu tesisleri kazandıranlara.  Teşekkür ediyoruz. Kapıkule yolunda kilometrelerce tır kuyruğu oluştu. Tırcılarımıza gereken yardımı sağladık. Şimdi de tır parkını açarak tırcıları bu eziyetten kurtarıyoruz. Açılışını yapacağımız Tır parkının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

TIR PARKI AÇILIŞI (1)

 

 

 

 

 

 

Törende söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, bugün Edirne’de güzellikler yaşandığını belirterek, Buraya gelene kadar bir dizi açılış gerçekleştirdik. Belediye başkanımıza insanların önünü açtığı için teşekkür ediyorum. Burada hizmeti geçenlere minnettarız. TOBB Başkanı tesis hakkında bilgiler verdi. Ben bu tesisin Edirne’ye hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 300 tır kapasiteli  parkın açılışı törenle gerçekleşti.

TIR PARKI AÇILIŞI (5)

 123 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de vakıf kiraları İstanbul’un üç katı

            Bu konuda en yetkili ağızdan bilgi aldım. Duyduğumda ise  hayrete düştüm. Aynı devlet kurumunun kendi malı için kirada  uyguladığı çifte standart ve aradaki  büyük fark, inanılır gibi değil. Bununla Edirne’deki tarihi çarşılarımızın Vakıf kiralarından bahsediyorum. Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış’ın  kiralar konusunda  başvurmadığı yer kalmadı. Çarşısı esnaflarının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp