Kar Yağışı Edirne’de etkisini sürdürüyor.

admin

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava Edirne‘de etkisini sürdürüyor. Sabah saatlerinde Edirne‘nin Hamzabeyli sınır kapısında başlayan kar yağı akşam saatlerinde Edirne‘ye ulaştı ve kent beyaza büründü. Bulgaristan‘da kar yağışı ve yolların kapanması sebebiyle Hamzabeyli Sınır Kapısı ulaşıma kapatıldı. Yurtdışına çıkış yapmak isteyen TIR’lar sınır kapısı önünde bekliyor.

Akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı sebebiyle kent merkezi beyaza bürünürken Hamzabeyli sınır kapısı, Bulgaristan‘daki yolların kar yağışı sebebiyle kapanmasının ardından Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda da ulaşım tamamen durdu. Polis ekipleri otoban turnikelerinde TIR sürücülerini durdurarak Kapıkule Sınır Kapısı’na yönlendiriyor. Hamzabeyli Sınır Kapısı önünde yurtdışına çıkış yapmak için bekleyin TIR sürücüleri, “Bulgaristan‘da kar yağışı sebebiyle Hamzabeyli Sınır Kapısı kapandı.

Sınır kapısı açılana kadar bekleyeceğiz, hava soğuk ve tipi var. Sınır kapısı açıldıktan sonra yolumuza devam edeceğiz.” dediler.

Kar yağışının devam ettiği Edirne‘de Karayolları ekipleri Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda hazır beklerken belediye ekipleri ise kent merkezinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

Edirne‘de hava sıcaklığı gece eksi 7 dereceye kadar düştü. Gündüz saatlerinde ise ısının eksi 2 derece olması bekleniyor.

 229 total views,  2 views today

Next Post

Jandarmadan "Çam" Operasyonu

Edirne‘de yol kenarına dikilmesi için Edirne Orman İşletme Müdürlüğü’nce bırakılan çamları izinsiz alan Bulgaristan uyruklu iki kişi gözaltına alındı. Edirne‘de yol kenarına dikilmesi için bırakılan çam fidanlarını alarak tıra koyan 2 kişiyi gören vatandaşlar durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine çalışma başlatan jandarma ekibi, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan‘a gitmek isteyen İ.D. idaresinde C 3871 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp