Karagöz; “Sedefçi Edirne’ye Çağ atlatan bir Başkandır”

admin

DSC_0185İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz Gazetemize yaptığı açıklamada; Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin İl genelindeki başarılı çalışmalarına dikkati çekerek, “Ufku Geniş bir arkadaşımızdır” dedi.  Hamdi Sedefçi’nin bölgede başarılı işlere imza attığının altını çizen İpsala Belediye Başkanı Karagöz açıklamasında; “Sedefçi Bölgede ki en başarılı belediye başkanlarından biridir. Türkiye Genelinde de yapılan ankette “EN BAŞARILI 5.BELEDİYE BAŞKANI” seçilmiştir. Bu da Sedefçi’nin başarısısın tescillenmiş en basit göstergesidir. Yapılanlar ortadadır. Tarihi dokuyu da çok iyi korumuş. 20 yılı muhalefette geçen, her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan değerli bir arkadaşımızdır. Başkanımızın İlçemize de her konuda katkısı oluyor. Mesela sosyal faaliyetlerimizde Bando isteriz. Hemen gönderir. Park- Bahçe ile ilgili bir isteğimiz olursa gönderir. Kültürel etkinlikler de Folklor ekibini gönderme gibi büyük katkıları olmuştur” dedi.

Belediye Başkanı Sedefçi ile iyi ilişkiler içinde olduklarını ifade eden İpsala Belediye Başkanı Karagöz, “ Edirne’ye çağ atlatan, Edirne’nin tarihsel gelişimine uygun yatırımları yapan ve yıllardan beri yapmış olduğu örnek çalışmalarla bize hedef belirlemede katkı sağlayan başarılı bir belediye başkanıdır. Yani ben Sedefçi’yi o yönüyle takdir ediyorum. Bir Saraçlar Caddesinde gezdiğim zaman onun o günkü şartlarda ileriye dönük ne kadar önemli olduğunu bugün yaşayarak görüyoruz. Yani Edirne’nin tarihine baktığımız zaman yüzlerce Belediye Başkanı gelip geçti. Hangi Belediye Başkanları Edirne’nin yaşamını bu kadar değiştirebilecek çalışmalar yapmıştır. Edirne Orda… Yapılanlar da Orada…  Yani Ben 60’lı yıllarda Edirne’de okurken Edirne ile bugünkü Edirne arasında Çağdaş dünyaya tarihi ile, tarihi eserleriyle, yaşam biçimiyle, düzenlemeleriyle bu kadar değişimi sağlayan bir dönemi hatırlamıyorum. Onun için başarılıdır diyorum. Her dönemde yeni bir şeyler yaratıyor. Biz Edirne’nin dışındayız ama.. Edirne’de yapılanları Basından da takip ediyoruz. Edirne’ye geldiğimiz de orada da görüyoruz. En son yapılan kaldırım düzenlemeleri ve asfalt çalışmaları da Edirne’ye çok ayrı bir hava verdi. Bir kent yaşamında insanların beklediği bir çok şeyi Hamdi Sedefçi bugün yapmıştır. Başkanımızın çalışmalarını takdir ediyoruz” dedi.

 191 total views,  2 views today

Next Post

Başoğlu ; ‘’Amacımız Bağcıyı Dövmek Değil”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Başoğlu, Edirne Ziraat Odasında Marmara Bölgesi Ziraat odası başkanları ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Çiftçilerin sorunlarını gündeme taşıdı. Başoğlu burada yaptığı konuşmada ; “Çiftçiye her yıl ‘Üretin üretin’ deniyor. Bu yıl Türkiye’de bir rekora ulaştık. 1.5 milyon ton Ayçiçeği beklentisi içindeyiz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp