KARARMIŞBUGA; “ köy muhtarları her zaman birlik ve beraberlikten yana”

admin

RECAİ KARARMIŞBUGA

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Köy Muhtarları  Birlik ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Bosnaköy Muhtarı Recai Kararmışbuga köy muhtarlarının daha önceleri olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişimi sonrası da  mülteci birlik ve beraberliğinin sağlanması konusunda duyarlı olduklarını belirterek; “Ülkemizde yaşanan bu felaketi kınıyor ve ret ediyoruz. Ülkemizde esas olan demokrasidir. Bizler de demokrasinin halka en yakın olan temsilcileriyiz. Biz muhtarlar halk tarafından doğrudan seçilen ve her zaman halk ile iç içe yaşayan devlet yöneticileriyiz.

TERÖRÜ HER ZAMAN LANETLEDİK  

Bu acı olayı kesinlikle tepki ile karşılıyor ve ülkemize bir daha böyle bir olayın gelmemesi dileğimizi sunuyoruz.  Bu olay ülkemizin bölüp parçalanmasını isteyen yabancı güçlerin asker yollamadan kendi içimizdeki ortakları aracılığı ile yaptıkları bir kalkışmadır. Biz bu coğrafyada hangi ırktan görüşten olursa olsun bin yıldan bu yana dostça yaşıyoruz. Burada Türk Ordumuza gelen hasarın en kısa sürede giderileceğine inanıyoruz.

KÖY MUHTARLARI ZOR DURUMDA     

Bu arada ülkemizin içinde bulunduğu yeni dönemde bizlere de önemli görevler düşmektedir. Bu kalkışma sırasında iki muhtar arkadaşımız da şehit oldu. Onlarla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar ve ailelerine sabır dileklerimi sunuyorum. Ülkemiz kısa sürede yine barış ve istikrarın sağlandığı bir ülke haline gelecektir. Bu konuda gerçekleşecek yeni anayasa ile ülkemiz barış ve güvenli bir ülke haline gelecektir.” Diyen Kararmışbuga yeni çıkarılacak torba yasada muhtarların haklarının da yer almasını istediklerini kaydederek; “muhtarlarımız bugün bakanlıktan ödenek adı altında para alabiliyorlar. Birçok muhtar arkadaşlarımız  sosyal güvenceleri için yapacağı ödemelerde sıkıntı yaşıyor. Yeni yasada muhtar arkadaşlarımıza en azından  sosyal hakların verilmesini bu hakların geliştirilmesini talep ediyoruz.” Dedi.

 

 

 

 

 107 total views,  2 views today

Next Post

Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi’nde görev bölümü yapıldı

14 Ağustos 2016 Pazar günü yapılan genel kurulda göreve gelen Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu, 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü ilk toplantısını yaparak görev bölümünü gerçekleştirdi.                 Saat 12.00’de Edirne Olay Gazetesi Bürosu ve Yerel Basın Birliği’nin yeni şube bürosu olacak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp