Kardeş ülke Tataristan’a doğru

admin

RIDVAN CANIM (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bugüne kadar yaptığı etkinliklerle beğeni kazanan Türkiye’nin yüz akı sivil toplum kuruluşlarının başında yer alan Türkiye Yazarlar Birliği, yöneticileri, Türkçenin ses bayrağını varlığını bu kez kardeş ülke Türk Cumhuriyetlerinden Tataristan’ın başkenti Kazan’da dalgalandıracak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan T. Üniversitesi Balkan Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Canım Türkçenin 11.Uluslararası düzeyde olan Şiir Şöleni 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde Kazan’da gerçekleşiyor Allah izin verirse bu tarihlerde Türk Dünyasının dört bir köşesinden Kazan’a akın edecek Türk şairleri ile birlikte olup ülkemizin ve ırkımızın sesini duyuracağız. Böyle bir etkinlikte bulunmak Türk kardeşlerimizle birlikte olmak bizler içinde mutluluk kaynağı olacaktır. Diğer yandan buradaki etkinlerde tarihi kentimiz Edirne’nin de sesini nefesini Türk Dünyasına duyurmuş olacağım” dedi.

RIDVAN CANIM (1)

 123 total views,  5 views today

Next Post

Güneser seçim startı verdi

            CHP 3. sıra Milletvekili adayı Gürkan Güneser, “ülkenin içinde bulunduğu açmazı halkımıza iyi anlattığımız takdirde  başarılı olacağımıza inanıyorum.Türkiye şu anda  bir yanda terör diğer taraftan ekonomik sıkıntılarla mücadele ediyor. Bu konuları halka duyurmada kendini en haklı gören parti CHP’dir”                     […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp