Kariyer Günlerini Konuğu İnci “Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin”

admin

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında Anadolu Meslek Lisesinde düzenlenen konferansa Belediye Başkan Vekili ve Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci konuşmacı olarak katıldı.

İki dönemdir Edirne Belediyesi Meclis üyeliği yapan, eğitimini inşaat üzerine alan ve mimarlık mastırı olan ayrıca 2004 yılından beri yönetiminde olduğu Edirne Genç İş Adamları Derneği’nin (EGİAD ) Başkanı olan Hakan İnci öğrencilere eğitim hayatı ve kariyer planlaması ile ilgili bilgiler verdi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

İnsanların meslek seçimi yaparken mutlaka bir hedefi olması gerektiğinin altını çizen Hakan İnci, “İlkokuldan itibaren inşaat mühendisi olacağım diye bir hedefim vardı. İnsanlar öncelikli olarak sevdiği işi yapmalı ve mutlaka bir hedefi olmalı. Artık 4 yıllık üniversite mezunu olmak çok önemli değil. Bu lise mezunu olmak gibi bir şey. Artık insanlar bir dalda uzmanlaşmalı. Mastır veya doktora yapmalı” dedi.

Edirne Genç İş Adamları Derneği olarak Edirne’ye 400 bin Avroluk hibe kazandırdıklarını belirten Hakan İnci, “Edirne’ye ihtiyaç duyulan yatırımlar yapmak için projeler yazıyoruz. Öğrencilere gerekli eğitimler veriyoruz. Mesela geçen yıl turizm eğitimi verdik ve eğitim sayesinde kalifiye eleman yetiştirmiş olduk. Bunun gibi gerekli eğitimleri vermeye ve yeni projeler üretmeye de devam edeceğiz.AW000725

 137 total views,  2 views today

Next Post

SBS'nin Provasını Yaptılar

Uzunköprü FEM-Anafen Dershanesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik yaptığı YGS sınavı öncesi YGS deneme sınavından sonra bu seferde 8. Sınıf öğrencileri için SBS sınavı öncesi SBS sınavı provasını yaptı. Sınavın Türkiye geneli olması ve aynı gerçek sınav gibi dershane dışında bir okulda gerçekleşmesi öğrenciler ve ailelerini gerçek sınav heyecanı yaşadı. Uzunköprü FEM […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp