“Karneni getir; kitabını seç” kampanyası’na ilgi büyüyor

admin

Edirne Belediyesi’nin bu yıl ilk defa düzenlediği ‘Karneni Getir; Kitabını Seç’ kampanyasına öğrencilerin ilgisi artarak devam ediyor. 2015 – 2016 Eğitim-Öğretim Yılı’na ait karnesini Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getiren öğrenciler kendilerine sunulan 7 kitaptan birine sahip oluyor.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek olan Edirne Belediyesi, 2015 – 2016 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte öğrencilerin küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazanması için başlattığı ‘Karneni Getir; Kitabını Seç’ kampanyası devam ediyor.  Karnesini Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halk İlişkiler Müdürlüğü’ne getiren anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri Edirne Belediyesi’nin Kültür Yayınları’nın içinde yer alan ‘Edirnemizi Boyayalım’ isimli boyama kitabı, Aziz Nesin’in Edirne Yazıları ile Ender Bilar’ın çevirisini yaptığı ‘Anne Masalları’, Süreyya Eryaşar’ın ‘Anne ve Çocuklara Maniler’ isimli kitabı ile Sabriye Cemboluk’un ‘Son Talika’, Nilgün Ilgaz’ın ‘Benim Adım Palyaço’ Enver Şengül’ün ‘Darüşşifa Delilik Mevsimi’ adlı eserlerinden birini seçerek, kitabın sahibi oluyor.           SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Düzenledikleri bu kampanya ile öğrencilerin küçük yaşta kitap okuma alışkanlığının kazanmasını hedeflediklerine dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “En büyük hedefimiz okuyan, araştıran, sorgulayan nesiller yetiştirmek. Bu hedef doğrultusunda kentimizde yaşayan öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerine destek olarak, onlara küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

Karnesini Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getiren öğrenciler ise, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkürlerini sunarak, başlatılan kampanyayla ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

 

 

 

 96 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti yaşlılar komisyonu başkanı vefat etti

                AK Parti İl Yaşlılar Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Remzi Yörük yaşamını yitirdi. Uzun süre partide yaşlıların sorunları ile ilgili görevini başarı ile sürdüren Yürük partililerin Remzi Amcası olarak biliniyordu. 5 çocuk sahibi olan Sarıdanişment köyü doğumlu Remzi Yörük’ün Cenazesi Darül Hadis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp