Katil Zanlısı Dağdaki Çadırında Yakalandı

admin

Edirne’nin Keşan ilçesinde bir eğlence merkezinde çıkan silahlı kavgada bir kişiyi öldüren katil zanlısı, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Şadıllı köyündeki ormanlık alanda kurduğu çadırda yakalandı.
28 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Yolu üzerinde bulunan Birlik Sanayi Sitesi’nde kavga çıkmış, çıkan kavgada Ali E., Ufuk Gülmez’i av tüfeği ile vurmuştu. Ağır yaralanan Gülmez, tedavi altına alındığı Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 5 gün sonra hayatını kaybetmişti. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, olayın ardından kayıplara karışan Ali E.’yi yakalamak için geniş çaplı araştırma başlatmıştı.

Keşan ve İpsala’da birçok eve baskın yapan polis, zanlının Gelibolu’nun Şadıllı köyündeki ormanlık alanda olduğuna dair istihbarat üzerine çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı. İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız’ın başında olduğu 2 komiser yardımcısı ve 50 polis memurunun dün ormanlık alanda düzenlediği operasyonla zanlı bir çadırın içinde yakalandı. Ali E.’ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen, 20 Ağustos 2012 tarihinde Ö.Ö.’ye ait gece kulübüne silahlı saldırıda bulunan ve olay sonrası kayıplara karışan Hüseyin Y.’yi de Gelibolu’nun Kaelaltı köyünde yakaladı. Gözaltına alınan Ali E. ve Hüseyin Y., ifadeleri alınmak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. İfadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen zanlılardan Ali E. tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderilirken, Hüseyin Y. de Keşan Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

 294 total views,  2 views today

Next Post

Keşan Belediyesi 3 bin kişiye Aşure Dağıttı

Keşan Belediye Başkanlığı Muharrem Ayı nedeniyle 7 Aralık 2012 Cuma günü Aşure dağıttı Saat 12.20’de Keşanspor Düğün Salonu önünde başlayan Aşure Dağıtım töreni öncesi konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, kültürümüzün bir parçası olan Aşure Ayı’nda vatandaşa bu geleneği yaşatmak için Aşure dağıtımına başladıklarını belirterek “Allah kabul etsin bu geleneğimiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp