Kaya.” Ülke Yararı Her Şeyin Üzerindedir”

admin

MHP Edirne İl Merkezinde düzenlenen basın toplantısına Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, İl Başkanı Gürsel Şimşek, Merkez İlçe Başkanı Hakan Özkan Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ve partililer katıldı,

DSC_1300

 

Toplantıda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya şunları kaydetti. “Bugün millet olarak zor günlerin kafa karıştıran ilişkilerin, ilkel yakınlaşmaların ve çetin olayların içinde çırpınıyoruz. Bir yanda bölgemizde iyice ısınmış savaş şartları, hızla olgunlaşırken, diğer yanda istikrarsızlık, dengesizlik alarm verici noktaya gelmiştir. Karşımızda mahcup ve mağlup halde kıvranan bir ülke gerçeği bulunmaktadır.

DSC_1303

 

Siyasetin kaygı verici olduğu bir dönemde Edirne’deyiz. Burada mahalli seçimlerle ilgili çalışmaların boyutunu gözden geçireceğiz. MHP olarak, önümüzdeki yıl yapılacak mahalli seçimler ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizin huzuru açısından önem taşımaktadır.

DSC_1310

 

Biz parti olarak tüm seçim çevrelerinde iddialıyız. İktidar partisi etnik ve mezhep temelli tuzak ve komplolarla cebelleşiyor.

AKP ile birlikte içerde yoksulluk yozlaşma dışarıda ise yalnızlık, yenilgi, yalakalık yılgınlık ve yeteneksizlik hakimdir. Hükümetin saklanacak ve gizlenecek mecali kalmamıştır. Başbakan ihanete destek vermiş, çözülmeye ve bölünmeye el uzatmıştır.Bu arada PKK ordu kurmak için kolları sıvamışlar.

 

MİLLETİMİZ BÜYÜK FEDAKARLIKLARA KATLANDI

Milletimiz bugüne kadar ağır ekonomik sorunların aşılacağı umudu ile büyük fedakarlığa katlanmıştır.

Bu hükümet döneminde Türkiye kanunsuzluğun kol gezdiği vurgun ve hırsızlığın pirim yaptığı ülke durumuna gelmiştir. Diğer yandan uluslararası ilişkilerdeki kördüğüm bölgesel meselelere, yabancı başkentlerin gözüyle bakış, ülkemizi zor duruma sokmuştur.

DSC_1314

 

Sırf Esad’ı devirmek, taahhütleri karşılamak için, Müslüman coğrafyasını batılı güçler tarafından ölüm saçılması istenmektedir. Suriye’ye muhtemel saldırının siyasi ve ekonomik sonuçları irdelenmeden ülkemiz savaşa sokulmak istenmektedir.

DSC_1312

 

Başbakan içerde barış dışarıda ise savaş naraları atıyor. Milliyetçi Hareket Partisi sorunlara Türkiye’nin yararı açısından yaklaşmaktadır. hiçbir ilişki, milletin menfaatinden daha değerli olamaz” dedi

 150 total views,  2 views today

Next Post

Aslaner, Edesob'u Ziyaret Etti

Kırıkkale’ye atanan Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret etti. Edirne’de 5 yıl görev yaptıktan sonra 2013 Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevine atanan Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp