İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, yeniden aday olduğunu açıkladı. 
   Zafer Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, kurucu başkan olarak görev aldığı ve örgütlenmenin tamamlanmasıyla Şubat 2018 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul ile İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildiğini anımsattı.
   Yaklaşık 2,5 yıllık görev süresinde yönetim kurulu üyesi arkadaşları ile birlikte biri yerel olmak üzere iki seçim geçirdiklerini anımsatan Kaya, bu seçimlerden yüzlerinin akıyla çıktıklarını vurguladı. 
   Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Merkez İlçe Yönetim Kurulu'nda görev alan arkadaşları, mahalle ve köy temsilcileri ile birlikte mahalle mahalle, köy köy, gece gündüz demeden hem Cumhurbaşkanı adayı olan Genel Başkanları Meral Akşener'e hem de milletvekilli adaylarına oy istediklerini ifade eden Kaya, şöyle devam etti: 
    ''Büyük özverili çalışmalarımız sonunda Edirne'den kendisine çok saygı duyduğum, değerli büyüğümüz ağabeyimiz Orhan Çakırlar'ı Ankara'ya gönderdik.''
    Kaya, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli Genel Seçimlerinde, CHP ve İYİ Parti'nin Millet İttifakı oluşturduğunu bu kapsamda da Edirne'de çıkartılan adayı destekleyerek seçilmesinde büyük bir rol oynadıklarını kaydetti.
    İYİ Parti'nin Türkiye'de olduğu gibi Edirne'de de büyümesi için büyük gayret sarf ettiklerini vurgulayan Kaya, şunları kaydetti:
   ''Üye çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında kentimizin tanınmış simalarından olan birçok İş insanını, partimize gönül veren vatandaşlarımızı zaman zaman ayağına giderek partimize kazandırdık. Bu çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. İnşallah bundan sonraki seçimlerde partimizi iktidara taşıyarak Edirne'de birinci yapacağız.
  Arkadaşlarımızın teveccühü ile yeniden İlçe Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Edirne'mize, partimize hayırlısı olsun.''