Kazasker Salih Mescidi törenle ibadete açıldı

admin

Edirne’de Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarımı tamamlanan ve Talatpaşa  mahallesinde bulunan  Kazasker Salih Mescidi, düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Ramazan ayının ilk Cuma Namazında düzenlenen açılış törenine, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Edirne Milletvekili Şemsettin Emir ve çevre sakinleri çok sayıda basın mensubu katıldı.

Kazasker Salih Mescidi törenle ibadete açıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, açılış töreni öncesi yaptığı konuşmada, “Bugün çok güzel bir gün. Bugün her şeyden önce Ramazan’ın ilk Cuma’sı, bu vesile ile Ramazan-ı şerifiniz tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kazasker Salih Mescidi artık hakikaten bir mescit oldu. Ve böylelikle öksüz olan minare mescidiyle kavuşmuş oldu” ifadelerini kullandı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de “Bugün burada sadece minaresi olan, ön tarafta küçük bir haziresi bulunan bu güzel eseri bir bütün olarak Edirnelilerin istifadesine sunacağız. Üzerinde sadece minaresi olan bir mabedi tamamlayarak ibadete açmaktan dolayı ben gerçekten son derece memnunum. Mescitle ilgili hiçbir proje olmayan ve tamamen sonradan yapılan bu eseri bu hale getiren değerli Vakıflar Genel Müdürlüğümüze, burada emeği geçen bölge müdürüne ve personeline müteşekkir olduğumu ifade ediyorum. Bu eseri kazasız belasız bize kazandıran ustalarımıza da teşekkür ediyorum. Diyorum ki, hakim Salih Bey’in ruhu şad olacaktır” dedi.

Kazasker Salih Mescidi törenle ibadete açıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmalarının ardından Vali Dursun Ali Şahin ve beraberindeki protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek, Kazasker Salih Mescidini ibadete açtı. Açılış töreninin ardından katılımcılar, Ramazan ayının ilk Cuma Namazını tarihi mescitte kıldı.

Kazasker Salih Mescidi törenle ibadete açıldı (1)

 20 total views,  2 views today

Next Post

İl Milli Eğitim Müdürlüğü şampiyon

Kurumlar Arası Halı Saha Turnuvası’nda İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şampiyon Oldu. Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Futbol İl Temsilciliği’nin birlikte organize ettiği “30 Yaş Üstü Kurumlar Arası Halı Saha Futbol Turnuvası”ndaİl Millî Eğitim Müdürlüğü şampiyon oldu. Dinç Spor Tesislerinde 21/05/2015  ile  17/ 06/ 2015 tarihleri arasında düzenlenen “30 Yaş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp