Kemal Cingöz Edirne Esnaf odaları Başkanlığına Adaylığını açıkladı

admin

Teşkilatta 1984 yılından beri görev alan ve bölgenin sevilen isimlerinden Uzunköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Cingöz 6 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak olan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulunda Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.  34 Odanın oy kullanacağı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Korulunda 250 oy kullanılacak.  İki adayın seçime gireceği Olağan Kongrede Kemal Cingöz mevcut Başkan Emin İnağ Başkanlık için yarışacak.

Edirne Sarayiçinde faaliyet gösteren 4. Mehmet Av Köşkü’nde düzenlediği Basın toplantısına, İl ve ilçelerdeki oda başkanları da büyük katılım sağladı. Başta Edirne’nin tanınmış Oda Başkanları olmak üzere Tüm ilçelerdeki Oda Başkanları ve yöneticileri Toplantıya katılarak oluşuma destek verdiğini belirtti.

“Yapacaklarımız geçmişte yaptıklarımızın teminatıdır”

Cingöz burada yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi 6 Mayıs’ta Edirne Esnaf Odaları Birliği’nin seçimli Genel Kurulu var. Yapılacak olan bu genel kurulda geçmiş dönemde Esnaf Odaları Birliği’nin doğru ve iyi idare edilmediğine inandığımızdan dolayı Başkanlığa aday  olup, Birliği ekibimle beraber yönetmeye talip olduk. Diyorlar ki yönetimde Uzunköprü’lü olduğumdan dolayı zafiyet olur mu? Bende şerefimle temin ediyorum ki yönetimde en ufak bir zafiyet olmaz. Neden olmaz? Benim geçmişteki yapmış olduğum görevlerden dolayı burasını idare etmeye tecrübemde cesaretim de var olduğuna inanıyorum. Çünkü 1984 yılından beri bu teşkilatın hizmetindeyim. Uzunköprü Motorlu Taşıyıcılar Koop. Başkanlığı, Trakya Motorlu Taşıyıcılar Bölge Birliği Başkanlığı, Uzunköprü Şoförler Odası Başkanlığı ve Uzunköprü Bağ-kur Derneği Başkanlığı’nı başarıyla yürüttüğümü bizi tanıyan insanlar gayet iyi bilmektedir. Onun içindir ki eğer Genel Kurulunun güvenini alırsak, Odalar arasında ki birlikteliği ve bütünlüğü, Birliği ekonomik manada en tasarruflu bir şekilde yöneteceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yapacaklarımız geçmişte yaptıklarımızın teminatıdır. Şimdi kazandığımız takdirde neler yapacağımız ile ilgili çeşitli vaatlerde bulunmak istemiyorum.  Çünkü o günün şartlarına uymayabilir. Mahcup olmak istemem.   1955 doğumlu (63), olan Cingöz, Uzunköprü’nün Çalı köyünde doğdu. İlkokul mezunu olan Cingöz,  Uzunköprü Motorlu Taşıyıcılar Koop. Başkanlığı, Trakya Motorlu Taşıyıcılar Bölge Birliği Başkanlığı, Uzunköprü Şoförler Odası Başkanlığı ve Uzunköprü Bağ-kur Derneği Başkanlığı’nı başarıyla yürüttü. Evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

“Bu bir jenerasyon değişikliğidir”

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak yaptığı açıklamada; “ Bu bir jenerasyon değişikliğidir. 12 yıldır Emin başkanımız yönetiyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Esnaf Odaları da kendilerini yeniledi. Seçimlerde yeni başkanlarımız göreve geldi. Biz tek başına aday olmadık. Adaylık istenmez. Teklifle olur. Toplumun içinden çıkar. Esnaflarımız ve Odalarımızın desteği ve talebiyle bu ekip kuruldu. Esnaflarımıza hayırlı olsun. Şu anda burada Edirne, Keşan, Uzunköprü, Havsa, Enez, İpsala olmak üzere bu ilçelerimizin başkanları da buradadır. Bu oluşuma destek vermektedir.” dedi. 

 136 total views,  2 views today

Next Post

Alpullu Şeker Fabrikası özelleşti

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Alpullu Şeker Fabrikası 150 Milyon TL’ye Binbir Gıda’ya satıldı. Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden olan Nevzat Demir sahibi olduğu Binbir Gıda Tarım Ürünleri ve Tic. San. A.Ş. olarak , Alpullu Şeker Fabrikasının  özelleştirme ihalesinden en yüksek rakamı vererek ihaleyi kazanan taraf oldu. Özelleştirme idaresi kurumunun Başkan Yardımcısı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp