Kent İçi Ulaşım Çalıştayı’ nda ulaşım sorunları masaya yatırılıyor

admin

6 MART PERŞEMBE GÜNÜ, EDİRNE TİCARET VE SANAYİ ODASI KONFERANS SALONUNDA SAAT 10.00’DA BAŞLAYACAK PROGRAMDA “KENT İÇİ ULAŞIM ÇALIŞTAYI YIPILIYOR.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği Derneği-TÖHOB, 2014ʼün ilk çalıştayını TUS’LA (Serhad Birlik) ortaklaşa Edirne’de gerçekleştirecek. 6 Mart Perşembe Günü düzenlenecek olan çalıştayda, kent içi ulaşım konusunun uzmanları katılımcıları bilgilendirecek.

6 Mart Perşembe günü sabah saat 10.00’da Edirne Ticaret ve Snayi Odası konferans salonunda başlayacak olan çalıştayın birinci oturumunda “İl Belediyeleri Deneyimi ve Trafik Güvenliği” konusunda Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun, Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses, Edirne Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürü Alpay Erdem, Erzurum BŞB Ulaşım Daire Başkanı Amir BAdur Moderatörlüğünde deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

etus

Çalıştayın ikinci oturumunda ise “Büyükşehirlerde toplu ulaşım” konusunda Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Doç. Dr. Mahmut Güler, İzmir BŞB- ESHOT Geliştirme Dairesi Başkanı Turgay Akkaya, Salih Kumbar ve Sinan Çetin çözüm önerilerini tartışacak.

ETUS (Serhad Birlik), Edirne Belediyesi ve Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği Derneği ortaklığında gerçekleştirilen çalıştayın Edirne’deki kent içi ulaşımda yaşanan sorunların çözümünde etkili olacağını belirten ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, “Kent içi ulaşımda yolcu ve ulaştırmacıların çeşitli sıkıntıları var. Bizler ETUS olarak modern taşımacılık anlayışına geçmek adına belediyeyle önemli uğraşlar vererek ciddi bir mesafe kat ettik. Tabii ki bunun taşıyıcılara ve yolculara çeşitli yansımaları oldu. Yapılacak olan çalıştayda konusunda uzman kişiler tarafından kent içi ulaşımı enine boyuna tartışılacaktır” dedi.

 74 total views,  2 views today

Next Post

Barutluk Mahallesinin sevilen esnafı Zeki Yaşagör YenidenMuhtar Adayı

15 yıl muhtarlık görevi yapan ve geçen dönem belediye meclis üyesi olan Zeki Yaşagör halkın yoğun talebi üzerine yeniden Barutluk Mahallesi Muhtar Adayı oldu. CHP Belediye Meclis üyesi ve Barutluk Mahallesi Muhtar Adayı Zeki Yaşagör Gazetemiz Edirne Ajansı ve Radyo Su’yu yeni mekanında ziyaret ederek yayın hayatında başarı dileklerini sundu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp