Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunu yaptı

admin

EKK Kadın Meclisi 3.Genel Kurulunu seçimli olarak yaptı.26 Haziran 2016 pazar günü Fatma Şakir Memik Kadın merkezi (eski vali konağı) eğitim salonunda yapılan genel kurula delegeler dışında, kadın örgütleri, siyasi parti kadın kolları başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve  Edirne Belediyesi Kadın meclis üyeleri de toplantıya konuk olarak katıldılar.

Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunu yaptı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

79 Delegenin davetli olduğu genel kurul, çoğunluğun sağlanması ile başladı.Toplantının açılışı sonrasında Divan başkanlığına İncihan ÇAĞLAYAN , yazmanlıklara da Semra ÇULE ve Öznür GÜZEY seçildi.

Saygı duruşundan sonra açılış konuşmasını EKK kadın meclisi başkanı Müberra POMAKOĞLU yaptı.Müberra POMAKOĞLU’nun yaptığı konuşmada;EKK Kadın meclisinin amacının  örgütlü örgütsüz tüm kadınların ekonomik ,kültürel ,sosyal,siyasal haklarının güçlendirilmesi,geliştirilmesi hedefiyle yola çıkıldığını belirtti. Ve sözlerine şöyle devam etti:

“Edirne’deki Kadın örgütleri ile bir araya geldik, Edirne Belediyesi ile ortak çalışmalar yaparak ‘Toplumsal cinsiyet eşitliğine ve kadına duyarlı bütçelemeyi’ hayata geçirdik. Edirne Belediyesi’nin stratejik planında ,kadın istihdamı ve kadınların  karar mekanizmalarında yer almasını sağladık.Neyi başaramadık.Kadınların en çok ihtiyacı olan çocuk bakım evleri ve kreşlerin hayata geçirilmesi konusunda çalışmamıza rağmen başarılı olamadık.”

Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunu yaptı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuk olarak katılan EKK Başkan Yardımcısı Nebahat ÇAVUŞ, Kadın STK temsilcileri ve siyasi partiler kadın kolları başkan ve temsilcileri, belediye kadın meclis üyeleri; kadınların güçlenmesi aynı zamanda hakların elde edilmesinde kadın gücünün yaratılması konusunda örgütlülüğün ve birlikteliğin önemini vurgulayan kendi örgütlerini temsil eden birer konuşma yaptılar.

Çalışma raporunu EKK Kadın Meclisi başkan yardımcısı Handan KIR, slayt sunumu eşliğinde okuyarak paylaştı.Delegeler çalışma raporu hakkında görüşlerini beyan ettiler.Çalışma raporunun sunumundan sonra gündemin seçimler bölümüne geçildi. Adaylar belirlenirken Kent Konseyi tüzüğüde dikkate alınarak “ 2 dönem üst üste yönetimde asil üye olarak görev alanların 3. kez seçimlere giremez” kuralıda uygulandı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi genel kurulunu yaptı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Yürütme Kurulu için 15 (on beş) , Kent Konseyi delegeliği için 7(yedi) aday başvurdu. Yapılan gizli oylamada Yürütme Kuruluna ; Gözde Emel BAYTAR ,Semre ÇULE ,İncihan ÇAĞLAYAN, Nurten KASAPOĞLU ,Fatma BEKAR ,Şahide AĞOĞLU ve  Sevim KARAMAN seçildi. Kent Konseyi delegeliği için ; Ayten SÜNETÇİLER ,Handan KIR, Müberra POMAKOĞLU,Hediye TEKİN seçildi.Dilek ve temenniler sunularak toplantı sona erdi.

 

 

 

 123 total views,  5 views today

Next Post

Terminalde bayram denetimi

                Edirne Belediyesi Terminal Yürütme Kurulu, Ramazan Bayramı öncesinde Edirne Otogarı’nda incelemelerde bulundu. Edirne Belediye Meclisi Ulaşım Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Terminal Yürütme Kurulu Başkanı Savaş Üner Başkanlığında; Belediye Meclis Üyeleri Mahmut Keskin, Tamer Karadağ, Melek Yörük ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp