Kent Ormanında Ağaç Dikildi

admin

Ağaç dikme törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

kent park fidan dikimi recep gürkan (8)

Burada bir konuşma Yapan Belediye başkanı Gürkan Belediye başkanlığı görevi aşamasında törende yaptığı konuşmaların ikincisini yaptığını belirterek şunları kaydetti; “ İl konuşmanın otizmin farkındalığı konusunda olduğunu Bu ülke ve dünya için çok önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti; “Bu benim için çok önemliydi. Otistikler engelli bireyler değiller. Bundan sonra Edirne’de en önemli projelerimizden biri Edirnelilere engelsiz bir Edirne sunmak olacaktır. Bunu kentsel düzenleme ve çevre tasarımı ile yapacağız. Onların erişimi ve ulaşımını kolaylaştırmak adına ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün Belediye Başkanı sıfatıyla ikinci konuşmamı yapıyorum.

kent park fidan dikimi recep gürkan (21)

kent park fidan dikimi recep gürkan (7)

Bütün Belediye Meclis arkadaşlarım burada, onlara başarılar diliyorum. Bugünkü etkinliğimizde ağaç dikiyoruz. Bu ağaç diktiğimiz park daha önceki belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’nin çabasıyla oldu. Bu alanın imara açılmasında çabası olan herkese teşekkür ediyorum. Belediye personelimizle birlikte kentimize hizmet sunacağız.

kent park fidan dikimi recep gürkan (12)

Hizmet ettiğimi Edirneli hemşerilerime şunu söylemek isterim. Edirne zenginliğin mutluluğun refahın merkezi olacak. Bu kentte yaşayan herkes ben bu kentte yaşamaktan mutluyum diyecek. Bugün kentimizin en büyük parkında ağaç dikiyoruz. Şimdilik adı kent parkı buranın adını halkımıza soracağız 72 bin metrelik alanın tamamı belediyemize ait. Mülkiyeti bizde olmayan yeşil alanların da mülkiyetine belediyeye alacağımızı belirtmek isterim.

kent park fidan dikimi recep gürkan (15)

Kent ormanı içinde iki adet büyük etkinlik meydanı ile iki adet küçük etkinlik alanı üç adet spor sahası (basketbol, voleybol),dinlenme alanları alan içinde 16 adet oturma alanı, 4 adet tematik çocuk oyun alanı ile bisiklet ve yürüyüş alanları bulunuyor.

kent park fidan dikimi recep gürkan

Orman Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü Lüleburgaz Orman İşletmesi Müdürlüğü Edirne Belediyesine 100 adet ıhlamur, 500 adet meşe, 650 adet Doğu Çınarı, olmak üzere toplam 1250 adet ağacın ücretsiz tahsisiyaptı.” Dedi. Daha sonra belediye Başkanı Gürkan ve belediye Meclis üyeleri ağaç dikti.


kent park fidan dikimi recep gürkan (1) kent park fidan dikimi recep gürkan (2) kent park fidan dikimi recep gürkan (3) kent park fidan dikimi recep gürkan (4) kent park fidan dikimi recep gürkan (5) kent park fidan dikimi recep gürkan (6)

kent park fidan dikimi recep gürkan (9) kent park fidan dikimi recep gürkan (10) kent park fidan dikimi recep gürkan (11)
kent park fidan dikimi recep gürkan (13) kent park fidan dikimi recep gürkan (14)
kent park fidan dikimi recep gürkan (16) kent park fidan dikimi recep gürkan (17) kent park fidan dikimi recep gürkan (18) kent park fidan dikimi recep gürkan (19) kent park fidan dikimi recep gürkan (20)
kent park fidan dikimi recep gürkan (22) kent park fidan dikimi recep gürkan (23) kent park fidan dikimi recep gürkan (24) kent park fidan dikimi recep gürkan (25) kent park fidan dikimi recep gürkan (26) kent park fidan dikimi recep gürkan (27) kent park fidan dikimi recep gürkan (28)

 

 

 

 

 

 

 98 total views,  2 views today

Next Post

Başkan Recep Gürkan ve Meclis Üyeleri Mazbatayı aldı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler  bugün saat/14.00 de Edirne Adliyesine  giderek  Başsavcı Uğur Yiğitbilek ve Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Durmaz dan Mazbatasını aldı. Burada bir açıkalma yapan Başkan  Gürkan;  AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimize de başarılar diliyorum. Edirne hepimizin bir tek Edirne var. Siyaset halka hizmet demektir.Bundan sonra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp